„We told Lutoslawski”, koncert z okazji jubileuszu

Strona główna » Blog » „We told Lutoslawski”, koncert z okazji jubileuszu

„We told Lutoslawski”, koncert z okazji jubileuszu

We told Lutosławski jest produkcją Fundacji TAK – Temat Aktualny Kultura z okazji 100-nej rocznicy urodzin Witolda Lutosławskiego. Projekt jest wspierany przez ZAiKS. Hasło koncertu to nie tylko gra słów, ale przede wszystkim klucz do projektu. We told Lutoslawski jest niekonwencjonalnym spotkaniem z muzyką Mistrza. Narracja artystów toczy się wokół oryginalnych kompozycji – Koncertu na orkiestrę oraz Chantefleurs et chantefables.

Celem tej konfrontacji jest próba uwrażliwienia słuchacza na sonorystyczną ekspresję muzycznego języka Lutosławskiego. Eksplorując jego piękno w kontekstach muzycznych bliższych szerszej publiczności, mamy nadzieję, że wpiszą się na stałe do kanonu piękna słuchaczy.

Muzycy – Cezariusz Gadzina (saksofony), Robert Majewski (trąbka), Michał Zaborski (altówka), Krzysztof Lenczowski (gitara), Anna Ciborowska (fortepian), Adam Cegielski (kontrabas), Krzysztof Gradziuk (perkusja), Marcin Steczkowski (efekty komputerowe) – swoim idiomem opowiadają o tym, co słyszą w muzyce Lutosławskiego. Powstają nowe struktury muzyczne – kolaże barw klasycznych, jazzowych, pejzaże muzyczne, którymi żonglują muzycy. Jest to przygoda artystyczna zarówno dla wykonawców, jak i dla słuchacza.

We told Lutoslawski
Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, ul. Elektoralna 12
19 października, sobota, godz. 19.00
wstęp biletowany: 30 zł
Bilety dostępne przez www.bilety24.pl, www.eBilet.pl, w Empikach i siedzibie MCKiS (pn.-pt. w godz. 10.00-19.00). Informacje: 22 586 42 59, 783- 708- 380

lutoslawski

2018-03-14T07:58:03+00:0015 października 2013|Kultura|

Może zainteresuje Cię również: