zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » To śmieci tuczą dzieci!

To śmieci tuczą dzieci!

Od początku września na billboardach w całym kraju Fundacja Banku Ochrony Środowiska prowadzi kampanię „To śmieci tuczą dzieci” w ramach prowadzonego przez nią programu „Aktywnie po zdrowie”, który ma za zadanie zmienić złe nawyki żywieniowe oraz zwiększyć aktywność fizyczną dzieci i młodzieży.

Kampania kierowana jest do rodziców i ma uzmysłowić im jak niedobre dla zdrowia dziecka jest „śmieciowe” jedzenie, które dodatkowo prowadzi do otyłości. W ciągu ostatnich 20 lat trzykrotnie wzrosła liczba przypadków występowania otyłości wśród dzieci i młodzieży. Wynika to przede wszystkim z niewiedzy i nieświadomości, jakie składniki występują w wielu popularnych produktach żywnościowych i jakie spustoszenie powodują w organizmie młodego człowieka. W Polsce obecnie co piąte dziecko w wieku szkolnym cierpi na otyłość.

W programie „Aktywnie po zdrowie” mogą uczestniczyć szkoły korzystając z przygotowanych przez fundację BOŚ lekcji tematycznych, warsztatów itp. W pilotażowym programie, który potrwa do końca roku szkolnego, weźmie udział 200 szkół.

2018-03-14T12:32:54+01:0014 września 2010|Zdrowie|

Może zainteresuje Cię również: