Strona główna » Blog » Tipsy – szybki sposób na piękne paznokcie

Tipsy – szybki sposób na piękne paznokcie

Dłonie są Twoją wizytówką, jednak będąc kobietą, nie zawsze możesz pozwolić sobie na zapuszczenie własnych paznokci. Codzienne obowiązki domowe, kontakt z detergentami, a także niedobory witamin i minerałów powodują, że płytka paznokci szybko się łamie, a paznokcie wyglądają mało atrakcyjnie. Jest jednak na to rada – nowoczesne tipsy, które nie tylko są odporne na uszkodzenia, ale także stanowią doskonałą ozdobę kobiecych dłoni.

Tipsy to nie to samo, co modne niegdyś sztuczne paznokcie, które były wykonane z plastiku i wyglądały mało naturalnie. Obecnie dzięki nowoczesnym metodom przedłużania paznokci, Twoje dłonie mogą wyglądać bardzo atrakcyjnie, dlatego sprawdź, jakie tipsy warto wybrać i jakie są modne wzory przedłużanych paznokci.

Tipsy – ozdoba nie tylko na wielkie wyjście

Przedłużanie paznokci jest w modzie od wielu lat i obecnie każda kobieta może sobie pozwolić na taki „luksus” nie tylko od święta. Jeżeli Twoje naturalne paznokcie są słabe, łamliwe i dodatkowo nie potrafisz ich starannie pomalować, to tipsy zapewnią Tobie maksimum wygody, ale pamiętaj, aby dopasować ich długość do Twoich indywidualnych potrzeb.

Obiegowa opinia głosi, że tipsy szkodzą płytce paznokcia i są dla niej szkodliwe. Jest tutaj trochę racji, ale czego nie robi się dla atrakcyjnego wyglądu? Jeżeli kondycja Twoich paznokci nie jest doskonała, zawsze możesz zrobić dłuższe przerwy pomiędzy kolejną wizytą u kosmetyczki, ale jedno jest pewne – profesjonalnie wykonane tipsy niszczą paznokcie w znacznie mniejszym stopniu, niż dostępne w drogeriach i przystosowane do samodzielnego „montażu” sztuczne paznokcie.

Żelowe czy akrylowe – jakie tipsy wybrać?

Jeżeli zdecydujesz się na przedłużanie paznokci w gabinecie kosmetycznym, musisz wiedzieć, że istnieją dwa rodzaje tipsów. Tipsy akrylowe są dobrym wyborem dla osób z mocnymi paznokciami. Decydując się na tipsy akrylowe, warto wiedzieć, że są one dość odporne na różne czynniki zewnętrze, ale mogą czasami żółknąć.

Alternatywą dla tipsów akrylowych, są tipsy żelowe. Zaletą tej metody przedłużania paznokci jest fakt, iż nałożony na paznokcie specjalny żel wygląda bardzo naturalnie, choć wykonane w ten sposób paznokcie mogą być nieco mniej odporne na uszkodzenia pod wpływem, chociażby uderzenia paznokciem w twardą powierzchnię.

Tipsy zazwyczaj zachowują atrakcyjny wygląd przez około dwa do czterech tygodni. Wszystko zależy od tempa wzrostu naturalnego paznokcia, ale czas ten można przedłużyć, uzupełniając pojawiającą się pomiędzy tipsem a wałem paznokciowym przestrzeń nową warstwą akrylu lub żelu.

Jaki wzór tipsów wybrać?

Wybór wzoru paznokci zarówno tych naturalnych, jak i sztucznych to jedynie kwestia gustu. Są kobiety, które uwielbiają błyszczeć i przyciągać uwagę bogato zdobionymi paznokciami oraz takie, stawiające na klasyczną elegancję i stonowany szyk. Jeżeli szukasz inspiracji i ciekawych wzorów na malowanie paznokci oraz zdobienie tipsów, sprawdź na stronie medicot najnowsze wzory http://medicot.pl/tipsy-ciekawe-wzory i zapoznaj się z obecnie panującą modą oraz najgorętszymi hitami nadchodzącego sezonu.

Jeżeli zdecydowałaś się na tipsy, musisz pamiętać o kilku rzeczach. Przede wszystkim nie powinnaś nosić ich cały czas, aby nie narazić paznokci na uszkodzenia i osłabienie.

Warto zobaczyć także galerie tipsów żelowych hybrydowych http://medicot.pl/tipsy-zelowe-wzory są to najpopularniejsze wzory na 2018 rok. Najwyżej ocenianie przez kobiety.

Pamiętaj też o odpowiedniej diecie, która będzie bogata w witaminy i minerały, aby paznokcie zachowały dobrą kondycję pod warstwą żelu lub akrylu i co najważniejsze – nigdy nie zdejmuj tipsów samodzielnie, gdyż może to spowodować poważne uszkodzenia Twoich naturalnych paznokci.

2018-05-14T07:02:16+00:0014 maja 2018|Uroda|

Może zainteresuje Cię również: