Thanassis Krikis po raz pierwszy w Polsce dla marki Monnari

Najnowsza kolekcja marki Monnari na sezon jesień-zima 2013/2014 została sfotografowana przez greckiego artystę Thanassisa Krikiss. Zdjęcia tego pracującego głównie w Paryżu i Londynie fotografa zdobiły okładki wielu znanych modowych pism takich jak Vouge, Vanity fair, L’Officiel, Harper’s Bazaar, Elle, Marie Claire i wielu innych. Sesja dla marki Monnari była okazją by po raz pierwszy zagościł w Polsce. Od początku 2013 roku poznański Butik Kreatywny Papert Pictures nawiązał współpracę agencyjną z Thanassisem i kilkoma innymi zagranicznymi fotografami, których reprezentuje na rynku Polskim.

Sesja została zrealizowana przez Papert Pictures w niezwykłym miejscu, bo w interaktywnym dziele sztuki za jaki uchodzi futurystyczny Hotel Blow Up Hall 50 50. Klimat sesji to efekt połączenia unikatowej architektury hotelu, talentu wykształconego w Nowym Jorku fotografa, urody modelki Julii Bijoch, a także samej kolekcji Monnari.

Jesienno-zimowa kolekcja doskonale wkomponowuje się w graficzne i lśniące powierzchnie hotelowych apartamentów, dodatkowo wzbogaconych o aranżacje świetlne lampami Philips Living Colors. Całość składa się na niezwykle kobiecy, zmysłowy, a jednocześnie nowoczesny wizerunek kolekcji która tej zimy zagości w salonach Monnari.

Przy okazji realizacji tej niezwykłej sesji wizerunkowej powstała także piękna i poruszająca etiuda reklamowa w reżyserii Jacka Jabłońskiego. Etiuda będzie wchodziła w skład półrocznej kampanii Marki Monnari w internecie – głównie na kanale YouTube.

AW2013Monnari1

AW2013Monnari2

AW2013Monnari3

Papert Pictures
Powstał w 2007 roku w Poznaniu z inicjatywy Agaty Kruczek. Od tamtej pory działa jako Butik Kreatywny i Dom Produkcyjny, który specjalizuje się w realizacjach wizerunkowych sesji zdjęciowych i projektów audio-wizualnych. Do wszelkich produkcji Papert Pictures podchodzi kompleksowo: od koncepcji poprzez realizację i postprodukcję, na gotowym produkcie kończąc. Od 2011 roku jest to możliwe dzięki kooperacji z siostrzaną firmą Papert 360, w której opracowywane są strategie marketingowe, kreacje identyfikacji wizualnej,  oraz  brending wraz z całą poligrafią. Klientami Papertu dotychczas były takie marki jak Top Secret, Esotiq, Tiffi, Big Star, Diverse, Kazar, Yes, Vox, Martini, Fashiondays, Allegro, Orlen, Ferolii, Marmorin, Media Markt.

Thanassis Krikis
Z pochodzenia i serca – Grek. Ukończył wydział projektowania i ilustracji na prestiżowej Parsons School of Design in New York, a także na Saint Martin’s College of Art and Design w Londynie. Swoje pierwsze kroki jako projektant stawiał w Nowym Yorku, jednak bardzo szybko okazało się, że bardziej niż projektowanie fascynuje go robienie zdjęć mody. Od 2005 roku z dużymi sukcesami pracuje jako fotograf w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech oraz Grecji – a teraz po raz pierwszy pracował w Polsce dla marki Monnai. Jego zdjęcia charakteryzują się dojrzałym podejściem do kobiecości, dążeniem do wyrafinowanej zmysłowości, delikatnej, ulotnej emocjonalności i piękna. Nie dąży do estetycznych skrótów, na jego zdjęciach kobieta zawsze jest prawdziwie i głęboko piękna. W czasie pracy na planie jest skupiony, zdeterminowany, szybki i energiczny – dokładnie wie czego chce i jak to osiągnąć. Perfekcjonista jako fotograf oraz retuszer.

Podziel się wiadomością:

Polecamy również