Strona główna » Blog » Targi Kielce Jazz Festiwal „Memorial To Miles”

Targi Kielce Jazz Festiwal „Memorial To Miles”

Plejada gwiazd i znakomite koncerty na Targi Kielce Jazz Festival 2011 „Lady Miles Davis” i Leszek Możdżer od 23 do 25 września.

Leszek Możdżer, Stephan Backer Trio, Saskia Laroo, Anna Serafińska i Maciej Zakościelny w tym roku wystąpią na Targi Kielce Jazz Festival, organizowanym przez Targi Kielce i Kieleckie Centrum Kultury. Od ośmiu lat pod koniec września, w rocznicę śmierci Milesa Davisa w Kielcach odbywa się festiwal dedykowany temu doskonałemu artyście, uznawanemu za jednego z najbardziej znaczących i innowacyjnych muzyków jazzowych.
Targi Kielce Jazz Festival „Memorial to Miles” to jedna z ważniejszych imprez jazzowych na artystycznej mapie Polski o charakterze międzynarodowym. Na imprezie prezentowany jest zarówno jazz tradycyjny, jak i różnorodne trendy i odmiany pojawiające się w tej muzyce na przestrzeni ostatnich lat.

– „Memorial to Miles” nie jest hermetycznie zamkniętą całością, a wręcz przeciwnie, jest to wydarzenie pełne „muzycznej otwartości” przeznaczone dla szerokiej grupy słuchaczy. W koncertach kieleckiego festiwalu od lat biorą udział giganci światowego i polskiego jazzu. Impreza daje również możliwość prezentacji lokalnego środowiska muzycznego, co prowadzi do jej ciągłego rozwoju – mówi Andrzej Mochoń, miłośnik jazzu, prezes Zarządu Targów Kielce.

W poprzednich latach na festiwalu wystąpili m.in.: Lura z Wysp Zielonego Przylądka, Omar Sosa – Kuba, Lester Kidson – Kanada, MARK Goldsbury Quartet – USA, Nippy Noja – Tajlandia, Lena Ledoff – Rosja. Gościliśmy również polskie znakomitości: Agę Zarjan, Włodzimierza Pawlika, Stanisława Soykę, Artura Dudkiewicza, Marcina Wasilewskiego, Krzysię Górniak, Dorotę Miśkiewicz, Włodka Kiniorskiego.

Każda edycja, już od ośmiu lat odbywa się we wrześniu – termin związany jest rocznicą śmierci genialnego wirtuoza trąbki. W tym roku od 23 do 25 września „muzyczne listy” do Davisa wyślą między innymi STEPHAN BECKER TRIO (Niemcy), SASKIA LAROO (Holandia), LESZEK MOŻDŻER i w widowisku „Śpiewając Jazz” CARMEN MORENO, ANNA SERAFIŃSKA, MACIEJ ZAKOŚCIELNY.

Prawdopodobnie jeden z nielicznych w Europie, a na pewno jedyny w Polsce pomnik Milesa Davisa przed KCK to dodatkowy atrybut festiwalu – atrakcyjne w swojej niepowtarzalnej formie dzieło sztuki, jak i miejsce poświęcone patronowi happeningów towarzyszących festiwalowi.

Sceny KCK dają ogromne możliwości różnorodnych prezentacji muzycznych – od dużych grup muzycznych po składy kameralne, a w Galerii Winda odbywają się imprezy towarzyszące: projekcje filmów, wystawy plakatów, czy wieczorne jazz session.

2018-03-14T10:37:26+00:0023 sierpnia 2011|Kultura|

Może zainteresuje Cię również: