zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » Targi Kielce Jazz Festival „Memorial to Miles”

Targi Kielce Jazz Festival „Memorial to Miles”

Kolejna edycja już 21 – 23 września 2012 r. w Kielcach!

Memorial to Miles od lat wpisuje się w kanon najważniejszych imprez jazzowych na artystycznej mapie Polski. Festival ma rangę międzynarodową, jest miejscem spotkania tradycyjnych i współczesnych form jazzu. Jest to nietuzinkowe wydarzenie o swoistym „otwartym” charakterze: nie stanowi on hermetycznie zamkniętej całości, a kolejne edycje zaskakują różnorodnością.

Jak co roku, kolejna edycja Memorialu odbędzie się we wrześniu- termin ten jest nieprzypadkowy: przypada w rocznicę śmierci Milesa Davisa.

Memorial to Miles uświetniają występy największych gwiazd światowego i polskiego jazzu, m.in. Agi Zarjan, Włodzimierza Pawlika, Stanisława Soyki, Artura Dudkiewicza, Marcina Wasilewskiego, Krzysi Górniak, Doroty Miśkiewicz, czy Włodka Kiniorskiego. Kielce stały się miejscem koncertów wykonawców z całego świata: Lury z Wysp Zielonego Przylądka, Omara Sosy z Kuby, Lestera Kidsona z Kanady, pochodzącego z USA MARK Goldsbury Quartet, reprezentującą Tajlandię Nippy Noję, czy reprezentująca Rosję Lenę Ledoff. Oprócz światowych gigantów jazzu, Festival jest także miejscem prezentacji lokalnego środowiska muzycznego. W ten sposób, nie tylko staje się szansą na udany debiut, ale także wpływa na rozwój lokalnej sceny jazzowej.

Podczas tegorocznej edycji kielecka scena będzie gościła m.in. : Lorę Szafran, która zaprezentuje repertuar z najnowszej płyty „Sekrety życia według Cohena”,  znakomitą amerykańską piosenkarkę jazzowa Patricię Barber, legendarnego kontrabasistę jazzowego Larsa Danielssona oraz Ryszarda Styłę w duecie z raperem ‘Bohaterem”. Podczas niedzielnego finałowego koncertu, publiczność zgromadzona w Kieleckim Centrum Kultury obejrzy i posłucha fantastyczny występ multimedialny Gaby Kulki.

Sceny KCK stwarzają możliwość różnorodnych prezentacji muzycznych, nie tylko dla kameralnych występów, ale także dla dużych grup muzycznych. Atrakcjami festiwalu są imprezy towarzyszące: projekcje filmów, wystawy, czy wieczorne jazz session organizowane przez Galerię Winda.

Zapraszamy do udziału w Targi Kielce Jazz Festival „Memorial to Miles”.

Targi Kielce Jazz Festiwal „Memorial to Miles” w dniach 21 – 23 września 2012 r.

Program:

21 września (piątek) g. 19.00 – koncert Lory Szafran „Sekrety życia według Cohena”
22 września (sobota) g.18.00 – koncert doskonałej amerykańskiej wokalistki jazzowej Patryci Barber
22 września (sobota) g.20.00 – koncert legendarnego kontrabasisty jazzowego Larsa Danielssona
23 września (niedziela) g.18 – koncert Ryszarda Styły i rapera Bohatera
23 września (niedziela) g. 20 – multimedialny koncert Gaby Kulki pełen niespodzianek i doznań nie tylko muzycznych, ale i wizualnych

ZAPRASZAMY
NA WSZYSTKIE KONCERTY WSTĘP WOLNY

2018-03-14T09:26:09+01:003 sierpnia 2012|Gwiazdy, Kultura|

Może zainteresuje Cię również: