Strona główna » Blog » Szybko, pewnie, bezboleśnie!

Szybko, pewnie, bezboleśnie!

Laser WATERLASE MD TURBO™ – zapewnia szybkie, bezinwazyjne, bezdotykowe i bezbolesne leczenie stomatologiczne. Jest to jedyne tego rodzaju urządzenie na świecie.

Laser WATERLASE MD TURBO™
To przełom w stomatologii w leczeniu próchnicy zębów – jednej z najczęściej występujących chorób zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Laser WATERLASE MD TURBO™ to odpowiedź na potrzeby tych, dla których wizyta u stomatologa wiąże się ze stresem, bólem, czy nieprzyjemnym uczuciem podawanego znieczulenia. Wiertła, igły i zdrętwiałe usta – to już przeszłość!

Stomatologiczny laser WATERLASE MD TURBO™ jest wyjątkowym urządzeniem w dentystycznej laserowej technice optycznej, gdzie wykorzystanie kombinacji energii lasera i rozpylonych cząsteczek wody, w procesie zwanym HydroPhotonics™ umożliwia wykonanie niemal wszystkich procedur dentystycznych na tkankach miękkich i twardych w obrębie jamy ustnej bardziej precyzyjnie i metodami mikroinwazyjnymi z zachowaniem zdrowych struktur zębów oraz strukturalną integralnością zęba i przylegających tkanek, bez ich uszkadzania.
Delikatna końcówka lasera zakończona wymiennym tipem umożliwia leczenie nie dotykając powierzchni zęba. Urządzenie daje pewność, że zostanie usunięta ta część, która jest chorobowo zmieniona. Dodatkowo wyeliminowane są wibracje powodujące mikropęknięcia.

Nowy standard leczenia kanałowego
Leczenie kanałowe to jedno z najtrudniejszych wyzwań dla lekarza stomatologa, a długoterminowe powodzenie tego leczenia zależy od możliwości odkażenia kanałów korzeniowych zęba.

Innowacyjne zastosowanie końcówek EndoTips™ emitujących energię promieniowo redukuje liczbę bakterii Enterococcus faecalis o 99,7%. Wymagany czas to zaledwie 2-3 min., w porównaniu z czasem 20-30 minut w metodzie konwencjonalnej. Dzięki temu powierzchnia kanałów zębowych jest czysta, a kanaliki zębinowe otwarte.
Metoda została zatwierdzona przez Food and Drug Administration w czerwcu 2008 roku.

MD TURBO™
Laser WATERLASE MD TURBO™ znajduje również zastosowanie w zakresie wycinania wrastających dziąseł, likwidacji tzw. kieszeni w obrębie zęba oraz podcinania lub wycinania wędzidełek, wydłużania koron, preparacji powierzchni zębów do założenia licówek, o zdecydowanie zwiększonej powierzchni retencyjnej. Wykorzystana po raz pierwszy końcówka kątnicowa MD TURBO™ z zaprojektowaną komputerowo roboczą końcówką optyczną, która zastępuje tradycyjne końcówki wyposażone w światłowody. Ponadto nowa końcówka MD TURBO™ zwiększa szybkość cięcia, co znacznie skraca czas zabiegu.

Dzięki unikalnemu systemowi chłodzenia wodnego i właściwościom lasera, znieczulenie nie jest konieczne. Jest to przełomowa informacja dla osób z chorobami, które ograniczają lub wręcz są przeciwwskazaniem do stosowania środków znieczulających, dla alergików, czy osób obawiających się znieczuleń iniekcyjnych (ok. 70% pacjentów) oraz dzieci.
Laser WATERALSE MD TURBO został zaprezentowany po raz pierwszy na Targach International Dental Show w Kolonii w 2009 roku.

Dr Marzena Kupis – ekspert HighDentalCare

Jesteśmy pierwszą kliniką w Warszawie, która posiada laser WATERLASE MD TURBO. Ma on zastosowanie w stomatologii zachowawczej oraz chirurgii stomatologicznej. Lasera nie można używać jedynie do usunięcia wypełnień amalgamatowych. W przypadku ubytków płytkich nie ma potrzeby stosowania znieczulenia. Niewątpliwą zaletą lasera WATERLASE MD TURBO jest bezdotykowe leczenie. Przy jego użyciu nie ma drgań, jak przy borowaniu oraz mikropęknięć w zębie. Dlatego też wielu pacjentów HighDentalCare wybiera ten właśnie sposób leczenia. Laser świetnie sprawdza się w pracy z dziećmi.

Dr Marzena Kupis, stomatolog. Ekspert w dziedzinie stomatologii zachowawczej oraz protetyki estetycznej. Ukończyła Akademię Medyczną w Lublinie. Uczestniczyła w wielu szkoleniach i sympozjach zarówno w Polsce, jak i za granicą. Obecnie jest szefem m.in. kliniki HighDentalCare. Praca jest dla niej połączeniem pasji, wiedzy i doświadczenia. Wie wszystko na temat pięknego i zdrowego uśmiechu.

2018-03-14T10:45:51+00:0029 lipca 2011|Eksperci, Zdrowie|

Może zainteresuje Cię również: