Szukasz adrenaliny? Skocz w tandemie!

Strona główna » Blog » Szukasz adrenaliny? Skocz w tandemie!

Szukasz adrenaliny? Skocz w tandemie!

Coraz więcej osób interesuje się obecnie skokami spadochronowymi. To naprawdę ciekawe hobby, chociaż niewątpliwie nie należy do zbyt tanich. Jeżeli również od dawna marzysz o tym, aby skoczyć ze spadochronem i zobaczyć świat z lotu ptaka, wykup na początek skok tandemowy – dzięki niemu będziesz mogła przeżyć niezwykłą przygodę!

W szkołach spadochroniarskich na terenie całego kraju organizowane są skoki w tandemach. W ostatnim czasie to właśnie one wyróżniają się sporą popularnością. Kupują je nie tylko ci, którzy chcą przeżyć niezapomniane chwile, ale również ci, którzy chcą zrobić bliskim oryginalną niespodziankę, na przykład w prezencie weselnym, na urodziny czy na wieczór panieński. Czy jest się czego obawiać i na jaką sumę trzeba się przygotować?

Skoki w tandemie – krok po kroku

Zasadniczą zaletą skoków tandemowych jest to, że nie wymagają one szczególnego przygotowania. Nie trzeba zapisywać się na szkolenia, trenować czy iść do lekarza po zaświadczenie o stanie zdrowia. Wystarczy tylko wybrać szkołę i wykupić skok przez Internet. Przeciwwskazania dotyczą głównie zbyt wysokiej wagi – powyżej 100 kilogramów, wzrostu poniżej 140 centymetrów, również ostrych stanów chorobowych układu krążenia, oddechowego, kostno-stawowego oraz epilepsji.

Uczestnicy skoku, czyli sam dzielny śmiałek oraz instruktor, czyli tandem są spięci ze sobą specjalną uprzężą. W skokach wykorzystuje się również specjalne automaty i spadochrony, dlatego nie trzeba tutaj w ogóle obawiać się o kwestie bezpieczeństwa.

W dniu skoku należy zgłosić się do bazy, gdzie odbywa się krótki instruktaż prezentujący kwestie bezpieczeństwa i przebiegu skoku. Następnie uczestnik otrzymuje wyposażenie, w tym okulary, często też kombinezon, gdy jest dość zimno. Potem wchodzi się do samolotu, który wylatuje na wysokość od 3000 do 4000 metrów zależnie od opcji wykupionego skoku – im jest on wyższy, tym dłużej trwa wolne spadanie. Po otwarciu czaszy spadochronu następuje spadanie aż do lądowania na trawie.

Cena skoku tandemowego

Za skok tandemowy trzeba zapłacić około 550 złotych w przypadku 3000 metrów oraz około 700 złotych dla 4000 metrów. Można za około 250 złotych wykupić dodatkową opcję wideofilmowania całego wydarzenia, aby mieć niezwykłą pamiątkę – warto, żeby powspominać swoje emocje i pochwalić się swoją odwagą przed znajomymi.

Na bezpieczne skoki tandemowe zaprasza wszystkich szkoła Skydive z siedzibą w Kruszynie koło Włocławka. To szkoła z wieloletnim doświadczeniem, wykwalifikowaną kadrą i zaawansowanym sprzętem. Skok można zarezerwować całkowicie online. Warto też sprawdzić obniżki, żeby zapłacić jeszcze mniej. Więcej pod adresem: http://www.skydive.pl/skoki-w-tandemie/. Życzymy udanych lotów!

2014-12-05T15:10:32+00:005 grudnia 2014|Rozrywka, Świat Kobiet|

Może zainteresuje Cię również: