Strona główna » Blog » Szklany Świat Katarzyny Czajka

Szklany Świat Katarzyny Czajka

Katarzyna CzajkaZYNA’ – artystka, która bawi się kształtem, barwą oraz światłem, a jej naturalnym materiałem jest szkło. Tworzy szklane rzeźby, dzieła sztuki a zarazem przedmioty użytkowe…
Kocha modę, dobry design, ale przede wszystkim ceni oryginalność!

Autorka Ożywionej Instalacji Manekinów (manekinów o charakterze symbolicznym) obecnie pracuje nad nowym tematem. Tym razem tworzy Okulary na Świat. Jej świat jest piękny i można go zobaczyć w tzw odbiciu w szkłach. Zainspirowana dawnymi gwiazdami z Hollywood tworzy urocze, wielkie ( szer 1,20 m ) okulary ze szkła, czasem kolorowego, czasem jednolitego koloru, a odbijający się świat to fotografie Michała Czajka.

Tworząc razem udało im się uzyskać niepowtarzalny efekt. Okulary można powiesić na ścianie. Można również postawić na komodzie czy wręcz na podłodze. Podświetlone ledami od środka nadają wnętrzu tajemniczy klimat. Wykorzystanie tradycyjnej metody Tiffan’yego w połączeniu  z nowoczesną formą i fotografiami jest nowatorskie na skalę światową. Do wyboru do koloru – to nie przesadne w tym wypadku stwierdzenie, ponieważ każde z nich jest inne, a pomysł daje im nieskończone możliwości do zrealizowania.

W świecie smutku i szarości taki modny motyw w każdym wnętrzu sprawi każdemu wielką radość.

[nggallery id=4849]

2013-06-25T06:27:22+00:0025 czerwca 2013|Kultura, Styl|

Może zainteresuje Cię również: