Strona główna » Blog » Szczupła na Sylwestra

Szczupła na Sylwestra

Endermologia® to nowoczesny zabieg, polegający na oddziaływaniu na skórną i podskórną tkankę łączną, równocześnie za pomocą stymulacji mechanicznej i podciśnienia. Wewnątrz specjalnej głowicy zabiegowej fałd skórny rozmasowywany jest przez dwie rolki, które dzięki zastosowaniu niezależnego napędu mogą obracać się w różnych kierunkach i z różnymi prędkościami (Roll’in, Roll’out, Roll’up). Endermologia® usprawnia krążenie, eliminuje toksyny, zmniejsza retencję wody, uaktywnia lipolizę (rozkład tłuszczu) w głębokich warstwach tłuszczu, odbudowuje strukturę skóry. Wielokierunkowe oddziaływanie na tkankę pozwala uzyskać doskonałe rezultaty nie tylko w redukcji cellulitu (w różnym stopniu zaawansowania) ale również redukcję lokalnych otłuszczeń i ujędrnienie skóry, jednym słowem przywraca harmonię sylwetki.

Problem cellulitu, czyli tzw. pomarańczowej skórki, dotyczy aż 90% kobiet, niezależnie od ich wieku i stopnia otyłości. Szczególnie widoczny na udach, pośladkach, od wielu lat jest przedmiotem badań lekarzy i innych specjalistów. Nadmierne i nierównomierne odkładanie się zapasów tłuszczu, wody i produktów przemiany materii w komórkach tłuszczowych tkanki podskórnej zmienia jej strukturę. W rezultacie skóra sprawia wrażenie pofałdowanej i gąbczastej (tzw. efekt pomarańczowej skórki).

Głównym problemem skóry objętej cellulitem jest zaburzenie mikrokrążenia. Przerośnięte komórki tłuszczowe uciskają światło naczynek krwionośnych i limfatycznych, które nie są w stanie doprowadzać składników odżywczych do komórek i uwalniać je od nagromadzonych toksyn. Stan ten systematycznie się pogarsza, z czasem prowadzi do zwłóknień i zmian nieodwracalnych. W związku z tym prawie wszystkie metody leczenia cellulitu z mniejszym lub z większym skutkiem stymulują unaczynienie.

Jedyną metodą, której skuteczność w zwalczaniu cellulitu potwierdził FDA (Amerykański Urząd ds. Żywności i Lekarstw) jest metoda Endermologie® opatentowana w 1986 r. przez francuską firmę LPG® Systems. Najnowszy aparat Cellu M6® Keymodule

[2]i jakim dysponujemy oferuje estetyczne, terapeutyczne i sportowe zabiegi Endermologie® na ciało, twarz, szyję, dekolt i biust. Jest to jedyne urządzenie zdolne do kompleksowego leczenia tkanki łącznej. Różnorodność zastosowanych modułów zabiegowych pozwala dostosować terapię do odpowiednich schorzeń i partii ciała.

Technika wykonywania zabiegu
Ekskluzywna technologia LPG®  opiera się na unikalnym, opatentowanym procesie: dwie elekronicznie sterowane rolki umieszczone w hermetycznej komorze działają w połączeniu z podciśnieniem. Podciśnienie tworzy fałdę skórną, która jest zwijana  przez pierwszą rolkę a rozwijana przez drugą. Aby osiągnąć pełną mobilizację tkanki, rolki poruszają się wewnątrz głowicy nie tylko ruchem obrotowym wokół własnej osi ale również względem siebie zgodnie ze stanem tkanki i intensywnością wybranego zabiegu. W zależności od programu proces ten jest uzupełniany ciągłym lub  rytmicznym podciśnieniem.

Zabiegi wykonywane są w serii. Aby uzyskać optymalne rezultaty proponowanych jest od 10 do 20 zabiegów wykonywanych dwa razy w tygodniu. Każdy zabieg trwa ok. 40 minut. W celu zapewnienia maksymalnego komfortu masaż wykonywany jest przez specjalny kostium, który chroni skórę przed mechanicznym uszkodzeniem, zapewnia optymalną moc zabiegu i daje możliwość wykonywania płynnych manewrów.
Pacjentki otrzymują równocześnie z zabiegami zalecenia dotyczące stosowania lekkiej diety, wykonywania ćwiczeń kilka razy w tygodniu i codziennego picia około 2,5 litra wody. Ten zespół czynników powoduje bardzo wysoką skuteczność działania.
Najnowsze protokoły zabiegowe Endermologie®, dzięki zastosowaniu dodatkowego modułu o szer. rolek 50 mm pozwalają na przeprowadzenie Lipomassage®  na wybranych partiach ciała.
Najbardziej zaawansowany model Cellu M6® KM[2]i oferuje 50 różnego rodzaju programów estetycznych, terapeutycznych i sportowych. Różnorodność modułów i szerokości rolek pozwala dostosować terapię do odpowiednich schorzeń i partii ciała. Trwający około 40 minut zabieg, początkowo przeprowadzany jest dwa razy, a w późniejszych etapach – raz w tygodniu. Do każdego zabiegu, niezbędne jest założenie specjalnego kostiumu, tzw. Endermowear®, który zapewnia klientowi komfort, pozwala na zwiększenie intensywności zabiegu, chroni skórę oraz może służyć jako mapa zabiegowa dla terapeuty. Zabiegi dają przyjemne uczucie komfortu i odprężenia, poprawiają samopoczucie i kondycję fizyczną.
Endermologie® posiada udokumentowane naukowo osiągnięcia i w dodatku jako metoda absolutnie nieinwazyjna, pobudzająca naturalne procesy w organiźmie, jest aktualnie bezsprzecznie uznawana za numer 1 na całym świecie.

Dwie wyjątkowe technologie połączone dla uzyskania większych możliwości.
Endermologie®
estetyka – terapia – sport
Zabiegi na ciało – LIPOMASSAGE®

Lipomassage- wyszczuplanie , ujędrnianie , modelowanie
Nie bez znaczenia jest, iż Endermologie® jest również z powodzeniem wykorzystywana do wspomagania terapii w przypadku blizn, oparzeń, obrzęków, bólu kręgosłupa, rozstępów, żylaków, zapaleń stawów, likwidacji poduszeczek tłuszczczowych, zmniejszania efektów starzenia na twarzy (podwójny podbródek, zmarszczki) oraz innych problemów dermatologicznych. Tak więc metoda Endermologie® to nieocenione narzędzie w walce z różnymi patologiami tkanki łącznej, zarówno w obrębie ciała jak i twarzy, w terapii funkcjonalnej, drenażach i masażach sportowych.

Prawdziwie rewolucyjny ,opracowany przez grupę specjalistów LPG jest nowy protokół zabiegowy Lipomassage® wykonywany metodą Endermologie®. Lipomassage® zapewnia znakomite efekty nawet w przypadkach celullitu o różnym stopniu zaawansowania, a także otłuszczeń opornych na gimnastykę, jak i na dietę. Lipomassage® oznacza uzyskiwanie szybszych, lepiej zlokalizowanych rezultatów, osiąganych po ilości sesji mniejszej niż kiedykolwiek do tej pory Zabiegi Lipomassage® zostały opracowane szczególnie z myślą o zwalczaniu opornego, zablokowanego tłuszczu, który zazwyczaj umiejscawia się w obszarze talii, bioder, ud i kolan ( w tym tłuszcz komórek objętych cellulitem). Podczas gdy ćwiczenia fizyczne powodują spalanie kalorii w obszarach, gdzie w tkance tłuszczowej zmagazynowane jest najwięcej energii, Lipomassage® precyzyjnie wyszczupla obszary stwarzające problemy, odpowiednio modelując sylwetkę. Płaskie, obwisłe pośladki są unoszone, gdy usuwany jest otaczający je tłuszcz, a jednocześnie kształtowany jest krągły kontur pośladków i bioder
Zabiegi na twarz, szyję biust – LIFTMASSAGE®

Liftmassage – najskuteczniejsza metoda liftingu twarzy, szyi, dekoltu i biustu

Liftmassage to w 100% naturalna technika głębokiego liftingu, odmłodzenia i ujędrnienia skóry twarzy, szyi, dekoltu i biustu. Wraz z upływem czasu skóra staje się cieńsza i traci gęstość, a oznaki starzenia są coraz bardziej widoczne. Regularny Liftmassage metodą Endermologie to naturalny efekt liftingu. Wiele klinik na całym świecie udowodniło, że stymulacja fibroblastów skóry reaktywuje kolagen i produkcję elastyny. Efekt pięknej odnowionej skóry można uzyskać w serii od 4 – 12 zabiegów. Liftmassage pobudza produkcję kolagenu, poprawia elastyczność, wygładza zmarszczki i bruzdy, poprawia kontury twarzy i wygląd skóry. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu.

Sekret LIFTMASSAGE leży w głębokiej stymulacji fibroblastów. W naturalny sposób reaktywuje produkcję kolagenu i elastyny.

Regularny Liftmassage zapewnia piękny wygląd skóry twarzy, szyi, dekoltu i biustu bez ingerencji chirurgicznej.

Cellu M6®  Keymodule [2] i który został wyposażony w dodatkowe głowice z klapkami magnetycznymi i specjalne programy do zabiegów na twarzy, szyi, dekolcie i biuście. Technika LPG®  Liftmassage®  służy do wykonania zabiegów pomagających w walce z objawami starzenia na najbardziej delikatnych częściach ciała. Dzięki możliwości zaprogramowania siły podciśnienia i częstotliwości zabiegi takie jak drenaż, wygładzanie czy ujędrnianie dostępne są dla każdego rodzaju skóry.

Liftmassage®  stymuluje i napina skórę pomagając w walce z objawami starzenia.
Dla każdego rodzaju zabiegu mamy możliwość wyboru odpowiedniego programu
3 mikrogłowice pozwalają na dotarcie  do mniejszych obszarów ciała, dzięki czemu możemy  uzyskać doskonałe efekty  np.: w leczeniu blizn pooparzeniowych,  czy zwłóknień tkanki.

Rodzaje masaży ciała metodą Endermologie:
antycellilite – likwidacja “skórki pomarańczowej”, wygładzenie skóry, poprawa jej kolorytu
modelowanie sylwetki – praca nad zlokalizowanymi otłuszczeniami i miejscami trudnymi do wyćwiczenia
masaż anty-aging – pojędrnianie skór dojrzałych, rozciągniętych po odchudzaniu i przygotowanie do zmniejszania wagi
przygotowanie skóry do ciąży – po serii zabiegów skóra jest silniejsza, bardziej odporna na rozciąganie i działanie hormonów
powrót do dawnej figury po ciąży – pojędrnianie i zmniejszanie obwodów
masaż nóg – zapobieganie żylakom, terapia przeciwobrzękowa
ujędrnienie biustu – programy liftingujace i porawiające elastyczność skóry
przygotowanie skóry do zabiegów chirurgi plastycznej – odżywienie i poprawa mikrokrążenia skóry
masaże po zabiegach chirurgicznych – likwidacja obrzęków krwiaków
blizny, rozstępy – spłycanie, uelastycznianie, poprawa kolorytu
Terapeuci stosujący metodę odsysania tłuszczu równolegle często korzystają z metody Endermologie®. Posiada ona udokumentowane naukowo osiągnięcia i jako w dodatku metoda absolutnie nieinwazyjna, pobudzająca jedynie naturalne procesy w organiźmie, jest aktualnie bezsprzecznie uznawana za numer 1 na całym świecie. Jest przedmiotem szeregu badań klinicznych i opracowań naukowych, wykonanych przez czołowe ośrodki naukowe świata jak Uniwersytet Los Angeles, Uniwersytet Vanderbilt, Centrum Biologii Molekularnej w Mediolanie, Uniwersytet w Sienie, Instytut Kardiologiczny w Mińsku, Uniwersytet Brukselski czy Uniwersytet Nowojorski.

2018-03-14T10:15:58+00:0030 listopada 2011|Uroda|

Może zainteresuje Cię również: