Strona główna » Blog » Szanujmy się!

Szanujmy się!

Czy określenie kobiety słowem „kaszalot”, czytanie cudzych maili albo pisanie złośliwych komentarzy na portalach społecznościowych przekracza granice zachowań społecznie akceptowanych czy jeszcze nie? Tego rodzaju pytania stawia kampania „The Line„, dotycząca szacunku w relacjach międzyludzkich.

Kampania skierowana jest do ludzi między 12 a 20 rokiem życia, a także do ich nauczycieli i rodziców. Jej głównym celem jest uświadomienie młodym osobom, jakie zachowania pozwalają budować zdrowe relacje i związki. Chodzi o to by zachęcić młodzież do rozmowy na temat różnych aspektów komunikacji międzyludzkiej – zarówno pozytywnych, jak zaufanie, deklarowanie oczekiwań, jak i negatywnych czyli przemocy albo molestowania seksualnego. Jej inicjatorem jest australijski rząd.

Wizualna strona kreacji nawiązuje do idei kampanii zawartej w pytaniu: „Where do you draw the line?” („Gdzie wytyczysz granicę?„). Plakaty i filmy tworzone są w tej samej konwencji, na zasadzie obrazu rysowanego jedną, nieprzerwaną linią. Każdy odwiedzający stronę ma możliwość stworzenia w ten sposób własnego rysunku oraz umieszczenia go w facebookowej galerii, na profilu akcji.

[nggallery id=1017]

źródło:kampaniespoleczne.pl

2011-04-11T07:30:49+00:0011 kwietnia 2011|Świat Kobiet|

Może zainteresuje Cię również: