Strona główna » Blog » Sylwetka w świetle lampy LED

Sylwetka w świetle lampy LED

Rozstępy, blizny, zaczerwienienia i inne problemy skórne potrafią skutecznie zniechęcić przed eksponowaniem sylwetki. Bywa, że zawodzą tradycyjne metody leczenia, efektów nie daje również regularne stosowanie specjalistycznych kosmetyków. W takich sytuacjach warto otworzyć się na nowości i zaufać sprawdzonym technologiom.

Światełko dla zdrowia

Technologię w najnowocześniejszym wydaniu wykorzystują profesjonalne lampy LED. Przeprowadzane z ich użyciem terapie znajdują szerokie zastosowanie zarówno w walce z poważnymi chorobami, jak i niegroźnymi, lecz mało estetycznymi zmianami skórnymi. Promieniowanie LED prześciga tradycyjne metody leczenia w wielu kwestiach: jest bezbolesne, wielozadaniowe i nie powoduje powikłań. Jak to możliwe? Lampy emitują światło, które następnie przenika przez skórę. LED nie wytwarza ciepła, dzięki czemu nie ma możliwości poparzenia pacjenta w miejscu emisji, nawet w momencie zetknięcia skóry z powierzchnią emitera lampy. – objaśnia dr Michał Kaniowski z Centrum Dermatologii Estetycznej i Laserowej Derma Puls we Wrocławiu. Dzięki możliwości emisji fal o różnych długościach lampy LED wytwarzają światło o różnej barwie, co pozwala zastosować je przy leczeniu różnych schorzeń – dodaje dr Kaniowski.

Przysługa dla ciała

Jedną z najważniejszych innowacji oferowanych przez technologię LED jest całkowite likwidowanie rozstępów. Jest to przełom, ponieważ nawet najwyższej jakości kosmetyki i zabiegi pielęgnacyjne radzą sobie jedynie z tymi świeżo powstałymi. Zabliźnienie się rozstępów nie oznacza jednak wyroku. Promieniowanie LED zwalcza każde z nich, niezależnie od rozmiaru, koloru i momentu powstania. Przyczynia się w ten sposób do poprawienia wyglądu najbardziej narażonych na blizny części ciała: brzucha, ud, piersi oraz talii. Dodatkowo ujędrnia skórę i zwalcza nieatrakcyjny cellulit. Działanie światła poprawia mikrocyrkulację krwi w komórkach, zwiększając w ten sposób ilość tlenu. Powoduje to lepsze ukrwienie i odżywienie naświetlanego rejonu. W konsekwencji dochodzi do jego oszyszczenia, co jest bezpośrednią przyczyną zmniejszania się cellulitu. – tłumaczy dr Kaniowski.

Pomoc dla zdrowia

Światło lampy LED stanowi silną broń w walce z poważnymi przypadłościami, takimi jak trądzik, opryszczka, łuszczyca czy niełatwe do wyleczenia bielactwo. Znacznemu zmniejszeniu ulegają nawet najbardziej zaawansowane formy trądziku, pozostawiając skórę zdrowszą i bardziej wygładzoną. Zbawiennemu wpływowi promieniowania powinno się poddawać skórę miejscowo zaczerwienioną oraz noszącą znamiona zgubnego działania słońca. Udowodniono również, że terapia światłem przyspiesza i usprawnia proces gojenia i zabliźniania ran.

Światło młodości

Dzięki działaniu promieniowania LED możemy bezwysiłkowo odjąć skórze nieco lat. W specjalnie opracowanej terapii zniszczeniu ulegają włókna kolagenowe, umożliwiając w ten sposób wykształcenie się nowych. Zabiegi przeprowadzane z użyciem lampy LED powodują zanikanie zmarszczek oraz nieestetycznych plamek. Efektem jest znaczne odmłodzenie twarzy, szyi oraz dłoni, czyli części ciała, które najskuteczniej zdradzają nasz wiek. Promieniowanie LED to metoda nieinwazyjna i całkowicie bezbolesna, stanowi zatem idealne połączenie przyjemnego z pożytecznym.

dr Michał Kaniowski - ekspert z Centrum Dermatologii Estetycznej i Laserowej Derma Puls

2018-03-14T09:34:47+00:0018 czerwca 2012|Uroda|