zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » Sylwetka jak marzenie!

Sylwetka jak marzenie!

Wiele kobiet marzy o idealnej figurze, ale mimo stosowania diet i ćwiczeń nadmierna tkanka tłuszczowa na brzuchu, udach czy pośladkach nie zmniejsza się. Medycyna estetyczna obfituje w różnego rodzaju sposoby na pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej, jedną z najczęściej wykonywanych metod jest lipoliza lub liposukcja. Pojęcia te często używane zamiennie, oznaczają jednak nieco inne metody zabiegowe.

Liposukcja to zabieg fizycznego, chirurgicznego usuwania tłuszczu. Poprzez niewielkie nacięcie skóry, wprowadza się igłę ssącą tzw. kaniulę do tkanki tłuszczowej i pod ciśnieniem odsysa się tłuszcz. Zabieg ten cechuje się dużą inwazyjnością, długim okresem rekonwalescencji i zniekształceniami skóry. Lipoliza natomiast to potoczna nazwa zabiegu, mającego na celu rozpuszczenie tłuszczu wewnątrz ciała. Lipolizę dzieli się głównie na iniekcyjną i laserową. Ta pierwsza polega na zastrzykach wprowadzanych bezpośrednio w tkankę tłuszczową powodujących jej rozpuszczanie. Zabieg stosuje się głównie w przypadku małego modelowania sylwetki i wałków tłuszczu. W przypadku dużego nagromadzenia tkanki tłuszczowej jest nieskuteczny. Lipoliza laserowa to rozpuszczanie tkanki tłuszczowej cieniutką sondą wewnątrz ciała i jednoczesne jej odsysanie. Jest to najnowsza metoda, której skuteczność jest o wiele wyższa niż tradycyjnej liposukcji czy lipolizy iniekcyjnej. Również pod kątem powikłań i efektów ubocznych jest o wiele lepszym wyborem niż tradycyjne odsysanie tłuszczu za pomocą liposukcji.

Palomar SlimLipo 3D” to obecnie najbardziej nowatorska i skuteczna metoda laserowego usuwania tkanki tłuszczowej przy jednoczesnym termoliftingu skóry, który zapobiega efektowi „obwisłej skóry” oraz powstawaniu nierówności sylwetki po zabiegu. Zabieg przeprowadzany jest w Centrum Laseroterapii i Modelowania Sylwetki ELITE z wykorzystaniem specjalnego urządzenia do znieczulenia miejscowego, tak aby pacjent nie odczuwał bólu podczas zabiegu i aby nie była konieczna obecność anestezjologa. Po zabiegu rozpuszczony tłuszcz jest odsysany specjalnym ssakiem (pracujący w trybie wibracyjnym), aby nie pozostawiać go w organizmie. ELITE jest również Centrum Szkoleniowym SlimLipo i osoby tam pracujące tj. dr Tadeusz Witwicki i dr Konrad Januszek są szkoleniowcami z tej metody.

Unikalność metody polega na zastosowaniu fal laserowych o długościach 924 nm oraz 975 nm, które gwarantują optymalny efekt usunięcia tkanki tłuszczowej i zwiększenia napięcia skóry. Na ten moment zastosowanie fal o takich właśnie długościach jest opatentowane oraz poparte badaniami naukowymi i wykorzystywane są one tylko w tej metodzie. „Palomar SlimLipo 3D” polega na selektywnym rozpuszczaniu tłuszczu przy użyciu unikalnej sondy laserowej, która nakierowuje strumień lasera bezpośrednio na tkankę tłuszczową. Laser równomiernie rozgrzewa, a następnie rozpuszcza tłuszcz, omijając okoliczne tkanki, dzięki czemu nie powoduje naruszenia osocza krwi ani uszkodzeń mechanicznych wywołujących m.in. krwawienia i obrzęki. Jednoczesne zastosowanie fali laserowej o innej długości (tzw. termolifting 3D) oddziałuje bezpośrednio na tkankę skórną. Efektem termoliftingu jest obkurczenie oraz odbudowa włókien kolagenowych, co zapobiega powstawaniu efektu „obwisłej skóry”. Doskonałe efekty zabiegu otrzymuje się zarówno w okolicach brzucha czy ramion jak i w delikatniejszych strefach podbródka.

Do tej pory nie było w medycynie kompleksowej metody, która umożliwiałaby redukcję tkanki tłuszczowej z jednoczesnym zlikwidowaniem efektu „obwisłej skóry”. W najbardziej radykalnych sytuacjach stosowano zabieg chirurgicznego usunięcia zbędnej tkanki skórnej, który był bardziej inwazyjny i wiązał się z wieloma niedogodnościami. Metoda „Palomar SlimLipo 3D” daje zupełnie nowe możliwości w tej kwestii. Dodatkowo, zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym i trwa kilkadziesiąt minut, czyli dużo krócej w porównaniu z wielogodzinnymi liposukcjami, a pacjenci mogą bardzo szybko powrócić do codziennych obowiązków – mówi dr Konrad Januszek, współpracujący z ELITE Centrum Laseroterapii i Modelowania Sylwetki.

źródło: Elite Centrum Laseroterapii i Modelowania

2018-03-14T10:39:40+01:0017 sierpnia 2011|Eksperci, Uroda|

Może zainteresuje Cię również: