Strona główna » Blog » Sylvia Januszewicz kolekcja City Gloom

Sylvia Januszewicz kolekcja City Gloom

Z prawdziwą przyjemnością przedstawiamy kolekcję dyplomową Sylvii Januszewicz, absolwentki Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru.

Kolekcja na sezon jesień/zima 2012/13 zatytułowana” City Gloom” została stworzona dla silnych, pewnych siebie, świadomych swojego wyglądu kobiet, które nie wstydzą się akcentować swojej kobiecości i charakteru ubiorem. Kolorystyka jest cielisto- czarna. Inspiracją przy tworzeniu kolekcji był futurystyczny, nowoczesny obraz metropolii ukazany w filmach sci- fi takich jak „Batman”, „Dark City” itp.

Materiały, które zostały użyte to przede wszystkim różne rodzaje czarnej wełny i eko skóry w połączeniu z cielistą siatką i lajkrą. Ciemne barwy oddają mroczną, nocną stronę miasta, a różnica w natężeniu czerni odzwierciedla mrok miasta, który nie jest jednolity.

Cieliste, prześwitujące materiały oddają efekt drugiej skóry, przywodzącej na myśl mieszkańców tętniącego nocnym życiem miasta. Kolekcja dla nowoczesnej kobiety składa się z ubrań o futurystycznych kształtach.

[nggallery id=2774]

Foto: Daniel Piluch
Modelki: Asia Piotrowska, Magdalena Rzeżnik, Nikola Bochyńska

2012-05-20T11:59:11+00:0020 maja 2012|Moda|

Może zainteresuje Cię również: