Strona główna » Blog » Świętujemy rzemiosło drukarskie

Świętujemy rzemiosło drukarskie

Levi’s® zaprasza na pierwsze europejskie warsztaty będące częścią globalnej kampanii “Go Forth”! Berlińskie warsztaty Levi’s® poprzez specjalne programy edukacyjne i wydarzenia artystyczne przybliżają mieszkańcom Berlina oraz wszystkim odwiedzającym to miasto rzemiosło sitodruku.

Do 18 sierpnia 2011 Levi’s® zaprasza na bezpłatne Levi’s® Print Workshop. Warsztaty odbywają się w specjalnie zaadaptowanej przestrzeni w centrum Berlina w dawnej mennicy „Alte Münze” (Stara Moneta) i są otwarte dla wszystkich. Mają na celu wsparcie, zarówno od strony kreatywnej jak i technicznej amatorów oraz profesjonalistów zajmujących się lub chcących zajmować się drukiem! Poprzez warsztaty Levi’s® kontynuuje swoje długoletnie zaangażowanie w życie społeczności lokalnych, różnego rodzaju rzemiosła i postęp społeczny, ale przede wszystkim są one wprowadzeniem do światowej kampanii „Go Forth”.

W ramach Levi’s® Print Workshop można wziąć udział w szeregu codziennych ciekawych działań, wystaw oraz warsztatów instruktażowych poświęconych rzemiosłu jakim jest sitodruk. Sitodruk to tradycyjna technika od wieków używana przez artystów, rewolucjonistów, polityków oraz innych pionierów. Levi’s® na miejscu zapewnia specjalne urządzenia i materiały niezbędne do wydruków przy użyciu sitodruku. Znajduje się tu 5 głównych „twórczych stacji” zróżnicowanych pod względem zaawansowania, dlatego też każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. W oparciu o zasady rzemieślnicze, innowacje oraz przekonanie o ważności każdego z etapów tworzenia, warsztaty podkreślają jak istotne są indywidualne jak i zbiorowe pasje oraz kreatywność każdego z nas i uświadamiają, że warto je pielęgnować. Warsztaty są otwarte dla wszystkich i mają na celu wspieranie, zarówno od strony kreatywnej jak i technicznej amatorów oraz profesjonalistów zajmujących się lub chcących zajmować się drukiem!

Goście warsztatów ozdabiając własnoręcznie T-shirty, pocztówki czy cyfrowo obrabiając zdjęcia korzystają ze specjalnych narzędzi do druku grafiki artystycznej ze znanego specjalistycznego sklepu Rainer Schnell.

Levi’s® Print Workshop to czwarta z serii warsztatów poświęconych sztuce rzemiosła i inspirowana jest sukcesem warsztatów druku, fotografii i filmu, które odpowiednio odbyły się w San Francisco, Nowym Jorku i Los Angeles.
Levi’s® Print Workshop otwarte są od środy do piątku w godzinach 12.00-22.00 oraz w Soboty i Niedziele w godzinach 11:00-21:00. Więcej informacji znajdziesz na www.levi.com/printworkshop oraz na www.facebook.com/Levis .

Zapraszamy!

[nggallery id=1541]

2011-07-26T11:56:30+00:0026 lipca 2011|Styl|

Może zainteresuje Cię również: