Strona główna » Blog » Święto Muzyki na Grochowskiej

Święto Muzyki na Grochowskiej

W najbliższy piątek Orkiestra Sinfonia Varsovia zaprasza na Święto Muzyki na Grochowskiej!

Pierwsza część dnia jest dedykowana najmłodszym uczestnikom kultury. Od 9:00 do 15:00 potrwa konkurs na wykonanie dowolnej piosenki. Dzieci reprezentujące 36 warszawskich przedszkoli publicznych i niepublicznych, walczyć będą o Złoty Mikrofon dla Przedszkolaka. Jury składające się z muzyków, animatorów kultury i przedstawicieli Urzędu Dzielnicy Praga-Południe, wyłoni najlepszych młodych wykonawców. Na laureatów pierwszych trzech miejsc czekają nagrody specjalne i zabawki edukacyjne.

Konkurs będzie rejestrowany, w przyszłości planowane jest wydanie okolicznościowej płyty z najpiękniejszymi występami przedszkolaków.

O godz. 18:00 zapraszamy do wysłuchania otwartej próby Sinfonii Varsovii – jeśli pogoda pozwoli – w plenerze. Będzie to niecodzienna okazja do podpatrzenia pracy profesjonalnej orkiestry. Artyści pracować będą nad interpretacją dzieł Antonio Vivaldiego. Słynne Koncerty skrzypcowe Cztery pory roku z towarzyszeniem orkiestry wykona utalentowana polska skrzypaczka Maria Machowska, na co dzień koncertmistrz Sinfonii Varsovii. W programie znajdzie się też mniej znane dzieło Vivaldiego – Koncert fletowy D-dur Szczygieł. Solistą będzie Andrzej Krzyżanowski – pierwszy flecista Sinfonii Varsovii.

Serdecznie zapraszamy do siedziby Orkiestry Sinfonia Varsovia przy ul. Grochowskiej 272 w Warszawie.
WSTĘP WOLNY

Święto Muzyki na Grochowskiej

21 czerwca 2013, godz. 9:00 – 18:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia
Warszawa, ul. Grochowska 272

Swieto Muzyki plakat

2018-03-14T08:06:50+00:0018 czerwca 2013|Kultura|

Może zainteresuje Cię również: