Strona główna » Blog » Święta romantycznie

Święta romantycznie

Idą Święta… dlatego Zone Romantica w okresie 24 grudnia 2010 – 2 stycznia 2011 przygotowała specjalną świąteczną ramówkę kanału. W tym czasie widzowie będą mogli oglądać filmy przez 12 godzin na dobę! Emisje telenowel od godz. 13:00 do 1:00 w dni powszednie oraz od godz. 12:00 do północy w weekendy zostają zawieszone. Ramówka powraca do zwykłego układu 3 stycznia 2011.

PREMIERA: Niezwykła Wigilia
Piątek, 24 grudnia 2010 o godz. 18.30.

Nagrodzona Złotym Globem jedna z ostatnich ról Loretty Young, gwiazdy lat 40.
Bogata i ekscentryczna starsza pani spełnia się w działalności charytatywnej na rzecz bezdomnych. Pewnego dnia dowiaduje się, że jest śmiertelnie chora. Wynajmuje detektywa, by odnalazł rozproszonych gdzieś po USA jej syna oraz troje wnuków – chciałaby wraz z nimi spędzić ostatnie Boże Narodzenie…
Ciepła, budująca opowieść świąteczna z niezwykłą rolą Loretty Young, symbolu piękna, wdzięku i elegancji lat 40., a tu starej kobiety o niezwykłej sile i wrażliwości. Nagrodzona Złotym Globem kreacja jest jedną z ostatnich ról Loretty zmarłej w 2000 roku. Późniejsza zdobywczyni Oscara (za Córkę farmera, 1947) zaczynała karierę w wieku lat 14 od ról w filmach niemych, po sześć-dziewięć rocznie, by po latach grać z najlepszymi swej epoki, jak Cary Grant, Walter Brennan czy Clark Gable.

Tytuł oryginalny: Christmas Eve, Produkcja: USA 1986, Reżyseria: Stuart Cooper, Obsada: Loretta Young, Rob Leibman, Trevor Howard, Arthur Hill, Kate Reid, Patrick Cassidy, Lisa Vidal i inni.

PREMIERA: Anioł w rodzinie
Piątek, 24 grudnia 2010 o godz. 20.20.

W Święta zdarzają się cuda. Wystarczy w to uwierzyć!
Sarah i jej siostra Beth przyjeżdżają na Boże Narodzenie do domu swego ojca, Buddy’ego. Buddy nigdy nie pogodził się ze śmiercią ich matki, Lorraine. Ubierając choinkę, rodzina wspomina dawne dobre czasy, gdy Lorraine żyła – a Sarah na widok pierwszej gwiazdki wypowiada życzenie, by ich matka mogła być znów z nimi.
W świąteczny poranek dom wypełnia zapach ulubionej kawy Lorraine i świeżo upieczonych ciasteczek. Na choince wiszą ulubione zabawki Lorraine – a ona sama krząta się po domu, młoda, śliczna i pełna energii. Ale Buddy’ego to nie dziwi – zawsze wierzył, że cuda się zdarzają. Beth i Sarah też muszą uwierzyć w cud…

Tytuł oryginalny: Angel in The Family, Produkcja: USA 2004, Reżyseria: Georg Stanford Brown, Obsada: Meredith Baxter, Ronny Cox, Tracy Needham, Natasha Gregson Wagner, Dominic Scott Kay i inni.

PREMIERA: Żona dla Mikołaja
Sobota, 25 grudnia 2010 o godz. 19.20.

Steve Guttenberg (Akademia policyjna) i Crystal Bernard (Skrzydła)) – czy syn Mikołaja może pokochać kobietę, która nie wierzy w świętego z prezentami?
Nadszedł czas, kiedy Święty Mikołaj postanowił przejść na emeryturę i przekazać obowiązki synowi, Nickowi. Ten jednak nie jest jeszcze do tego gotowy: nie ustatkował się, nie ma nawet stałej partnerki. Ale nie ma też wyboru i musi znaleźć Panią Mikołajową przed Gwiazdką. Kiedy są już wybrane trzy kandydatki, Nick niespodziewanie zakochuje się w Beth z Los Angeles.
A Beth mocno stąpa po ziemi, jest oddana synowi Jake’owi (którego sama wychowuje) i swojej karierze. Od dawna już nie wierzy w romantyczną miłość i w bajdurzenia o Świętym Mikołaju. Pojawienie się Nicka zmienia to pierwsze. Ale jak teraz Nick ma przyznać się ukochanej, kim jest, by nie uznała go za wariata?

Tytuł oryginalny: Single Santa Seeks Mrs. Claus, Produkcja: USA 2004, Reżyseria: Harvey Frost
Obsada: Steve Guttenberg, Crystal Bernard, Dominic Scott Kay, Thomas Calabro, Austin Miles, Wendy Baun i inni.

PREMIERA: Chłopak na Święta
Sobota, 25 grudnia 2010 o godz. 21.10

Niektóre świąteczne życzenia się spełniają. Choć nie od razu…
Holly od szkolnych lat marzyła o prawdziwej miłości. Dziś robi karierę jako adwokat, spełniając marzenia innych. Dzięki ukochanemu z przeszłości, wkrótce i jej marzenia mają szansę się spełnić.
13-letnia Holly cierpiała, gdy jej koleżanki miały już chłopaków, a ona wciąż czekała na pierwszą miłość. Tuż przed Gwiazdką widzi interesującego młodzieńca w centrum handlowym, a zachęcona przez tutejszego Mikołaja wypowiada życzenie, by otrzymać go w prezencie na święta. Zamiast chłopaka dostaje jednak szklaną kulę ze śniegiem i napisem „może dziś, może za 20 lat”. 20 lat? To przecież wieczność!
33-letnia Holly jest zdolną prawniczką, która tuż przed Świętami jako adwokat z urzędu walczy o połączenie pewnej rozdzielonej rodziny. Przydzielony także z urzędu partner Holly, Ryan, nigdy jeszcze nie pojawił się w sądzie, więc pracę dla dwojga prawniczka wykonuje sama. Holly jeszcze nigdy nie spotkała Ryana, ale już wie, że nie można na nim polegać i go nie znosi. Niespodziewanie u Holly zjawia się jej były chłopak Ted, mający nadzieję na odbudowanie związku. Pojawia się także przystojny obcy i przynosi choinkę. Każe nazywać się Doug, ale jest w nim coś dziwnie znajomego. I pociągającego.
Cóż, gdyby Holly znała jego prawdziwą tożsamość, chyba nigdy w życiu nie odezwałaby się już do Świętego Mikołaja…

Tytuł oryginalny: A Boyfriend for Christmas, Produkcja: USA 2004, Reżyseria: Kevin Connor
Obsada: Kelli Williams, Patrick Muldoon, Bruce Thomas, Erica Gimpel, Maeve Quinlan, Charles Durning i inni.

PREMIERA: Błogosław wszystkim dzieciom
Niedziela, 26 grudnia 2010 o godz. 19.20

Świąteczny sequel serialu Domek na prerii.
Laura Ingalls i jej mąż Almanzo Wilder jadą z małą Rose do miasteczka po przedświąteczne zakupy. Chwila nieuwagi – i Rose zostaje porwana. Rodzina i sąsiedzi ruszają na poszukiwania, w trakcie których znajdują małego chłopca, sierotę szukającego domu. Tymczasem porywaczką okazuje się kobieta zrozpaczona po stracie własnego dziecka…
Serial Domek na prerii, wygładzona i wyidealizowana ekranizacja autobiograficznego cyklu powieściowego Laury Ignalls-Wilder, realizowany był w latach 1974-1983. Opowiadał o rodzinie, która w latach 70. XIX wieku przeniosła się na prerię Minnesoty, by wieść tam typowy żywot pionierów, z wszystkimi jego trudami, smutkami i radościami. Rodzice, Charles i Caroline Ingalls obdarzali wielką miłością swoje trzy córki, Laurę, Mary i Carrie. Poznaliśmy także ich losy już dorosłych, zamężnych i obdarzonych własnymi dziećmi.
Poza popularnością książek Ingalls-Wilder do sukcesu serialu przyczynił się ogromnie Michael Landon, współproducent całości i reżyser 90 spośród 205 odcinków, a także odtwórca roli Charlesa Ingallsa. Jak wspomina Melissa Gilbert, odtwórczyni roli Laury (początkowo 10-letniej, później dorosłej), Landon miał niezwykły dar i umiejętność pracy z dziecięcymi aktorami. Serial powstawał przez dziewięć sezonów, oprócz tego nakręcono odcinek specjalny na Święto Dziękczynienia i trzy telewizyjne filmy-sequele. Błogosław wszystkim dzieciom jest jednym z nich.

Tytuł oryginalny: Little House: Bless All the Dear Children, Produkcja: USA 1984, Reżyseria: Victor French, Obsada: Melissa Gilbert, Dean Butler, Shannen Doherty, Victor French, Patrtica Pearcy, Allison Balson, Lindsay Kennedy i inni.

2018-03-14T12:02:00+00:0022 grudnia 2010|Kultura|

Może zainteresuje Cię również: