zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » Światowy design w wiedeńskiej odsłonie

Światowy design w wiedeńskiej odsłonie

Najważniejszym wydarzeniem roku poświęconym w całości projektowaniu jest w austriackiej stolicy z całą pewnością Wiedeński Tydzień DesignuVienna Design Week. Ten międzynarodowy festiwal formy organizowany jest już po raz szósty. Odbywa się w dniach 28. wrzesień – 07. październik 2012 praktycznie na terenie całego miasta.

City full of Design” tak od kilku już lat brzmi hasło przewodnie festiwalu. Jego tegoroczny program to blisko 100 różnych imprez o charakterze międzynarodowym.Wystawy, prezentacje, wykłady, performance ogarniają cały Wiedeń. Miasto klasyków wiedeńskich Haydna, Mozarta i Beethovena, tym razem przez cały tydzień będzie mekką projektantów, kuratorów, producentów i zwolenników nowoczesnych form.

Design we wszystkich swoich odsłonach: projektowanie ubioru, design doświadczalny, projektowanie graficzne i architektoniczne, wzornictwo przemysłowe czeka na zainteresowanych we wszystkich wiedeńskich dzielnicach. Dziesięć tandemów bazujących na współpracy projektantów z wybranymi wiedeńskimi firmami, pięć projektów w ramach tzw. social design w mieście, liczne aktywności przy okazji warsztatów twórczych, dyskusje z międzynarodowymi ekspertami, prezentacja designu państwa gościnnego Hiszpanii to tylko wybrane propozycje programu.

Wiedeński Tydzień Designu to platforma komunikacji dla projektantów, designerów, krytyków, instytutów kultury, ale też fanów designu. Szczególnie w obecnie trudnych gospodarczo czasach podjęta zostanie kwestia innowacji i wprowadzania nowości we wzornictwie.

[portfolio_slideshow] Photo Copyrights:
1 Recycling Preis im stilwerk © kollektiv fischka
2 Recycling Preis im stilwerk_2 © kollektiv fischka
3 Croatian Holiday © kollektiv fischka
4 Croatian Holiday © kollektiv fischka
5 VIENNA DESIGN WEEK ’12 Kampagne © Silvio Teixeira/Christof Nardin
6 Logo Datum 2012

Vienna Design Week
28.09.- 07.10. 2012
1130 Wiedeń
Bliższe informacje na stronie: www.viennadesignweek.at

2018-03-14T09:02:21+01:002 października 2012|Styl|

Może zainteresuje Cię również: