Strona główna » Blog » Świat w stanie alarmu 1 grudnia – Światowy Dzień AIDS

Świat w stanie alarmu 1 grudnia – Światowy Dzień AIDS

Już ponad 33 miliony ludzi jest zarażonych wirusem HIV. Codziennie umiera 3800 osób, które przegrały walkę z chorobą. Świat potrzebuje zmiany. Globalne marki przywdziały w związku z tym nawiasy w alarmującym czerwonym kolorze.

1 GRUDNIA

1 grudnia każdego roku obchodzony jest Światowy Dzień AIDS. Tego dnia ludzie na całym świecie solidarnie wyrażają wolę walki z chorobą. Wszystkim przyświeca jeden cel – pokonanie przeciwnika. Dane są druzgocące – co 6 sekund wirusem HIV zaraża się kolejna osoba. Tylko działania o skali globalnej mogą zmienić zatrważające statystyki. W związku z tym największe światowe marki podejmują inicjatywę, by stworzyć pokolenie wolne od AIDS i angażują się w projekt (RED)™. Jest wśród nich polski przedstawiciel. Dzięki idei (RED)™, także polska marka ma moc, aby zmienić świat.

Projekt (RED)™

Projekt (RED)™ to charytatywna idea stworzona przez Bono, lidera grupy U2. Dotychczas wśród marek, które włączyły się w inicjatywę (RED)™ znalazły się m. in.: Apple, American Express, Starbucks, GAP i Emporio Armani. Określony procent zysku ze sprzedaży specjalnych linii produktów sygnowanych logotypem (RED)™ przekazywany jest na rzecz Globalnego Funduszu do walki z AIDS, gruźlicą i malarią. Do tej pory (Global Fund)™ pomógł 7,5 milionom osób z HIV/AIDS w Afryce subsaharyjskiej, przekazując na ich leczenie 170 milionów USD. Zgromadzone środki przeznaczane są na walkę z AIDS poprzez finansowanie leczenia chorych, a także na prowadzenie programów profilaktycznych i edukacyjnych.

Polski akcent w projekcie (RED)™

Belvedere Vodka jako pierwsza polska marka włączyła się do projektu (RED)™ i wprowadziła specjalną edycję butelki Belvedere – (BELVEDERE)RED. Aż 50% zysku ze sprzedaży tego produktu jest przekazywane na walkę z AIDS. Światowym ambasadorem (BELVEDERE)RED został Usher, multiplatynowy artysta oraz pięciokrotny laureat nagrody Grammy. Aktywnie wspiera on ideę fundacji podkreślając potrzebę wspólnego działania w walce z chorobą.

1 grudnia każdego roku ma miejsce cykl różnorodnych inicjatyw, będących wyrazem solidarności wszystkich ludzi z okazji Światowego Dnia AIDS. Także Polacy mogą aktywnie wyrazić swoje stanowisko w słusznej sprawie. Wystarczy, poprzez stronę www.facebook.com/BelvedereVodkaPoland, zainstalować specjalną aplikację (BELVEDERE)RED, dzięki której zdjęcie profilowe danej osoby pojawi się w charakterystycznych czerwonych nawiasach, symbolizujących stan gotowości do walki z AIDS.

2018-03-14T10:15:26+00:002 grudnia 2011|Zdrowie|

Może zainteresuje Cię również: