Katedra Notre Dame

Świat mody na ratunek katedrze Notre Dame

Cały świat poruszony tragicznymi wydarzeniami we Francji. Teraz także świat mody ruszył na ratunek zniszczonej katedrze Notre Dame.

Swoją pomoc finansową na odbudowę katedry Notre Dame zaoferowali właściciele marek Gucci i Louis Vuitton – informuje serwis next.gazeta.pl.

Bernard Arnault, prezes koncernu LVMH i właściciel marki Louis Vuitton, oświadczył, że może przekazać na rzecz zabytku 200 milionów euro. 100 milionów euro oferuje również Pomoc finansową zaproponował również François-Henri Pinault, właściciel marek Gucci i Yves Saint Laurent. O fakcie tym poinformował na Twitterze jego syn.

Przypomnijmy, że w poniedziałek, 15 kwietnia 2019 roku około godz. 18:50 wybuchł pożar w tej jednej z najbardziej znanych katedr na świecie, w wyniku którego zawaliły się iglica oraz dach katedry. Pożar udało się opanować na tyle, że strażacy podali, iż struktura budowli i fasada zachodnia zostały ocalone. Według ekspertów, odbudowa katedry może potrwać kilkadziesiąt lat.

Katedra Notre-Dame de Paris – gotycka archikatedra, znana na całym świecie nie tylko z niezliczonych przewodników, ale i słynnej powieści Dzwonnik z Notre Dame francuskiego pisarza Victora Hugo. Jej nazwa oznacza Naszą Panią i odnosi się do Marii, Matki Bożej. Jej budowa trwała ponad 180 lat (1163–1345).

Podziel się wiadomością:

Polecamy również