Strona główna » Blog » SUN CARE – bezpiecznie w pełnym słońcu

SUN CARE – bezpiecznie w pełnym słońcu

SUN CARE to najnowsza, kompleksowa seria ochronnych preparatów słonecznych, proponowana przez Laboratorium FLOSLEK. W jej skład wchodzą m.in.: trzy wodoodporne KREMY OCHRONNE z faktorami SPF 15, SPF 30 i SPF 50+ oraz POMADKA OCHRONNA DO UST.

Letnie słońce poprawia nastrój, polepsza działanie układu krążenia oraz wspaniale opala skórę, ale również przyspiesza proces starzenia się skóry, a także przyczynia się do powstania raka skóry. Dodatkowo podczas beztroskich wakacji zapominamy często o ochronie skóry. Aby pobyt na słońcu nie zakończył się boleśnie, należy stosować preparaty przeciwsłoneczne. Właściwą, kompleksową pielęgnację oraz potrzebną ochronę zapewnią skórze dobrej jakości kosmetyki np. z serii SUN CARE.

W kremach wykorzystano synergiczne działanie trzech rodzajów filtrów przeciwsłonecznych:
– filtry naturalne – pielęgnują i chronią skórę przed szkodliwym promieniowaniem
– filtry mineralne – odbijają i rozpraszają światło, częściowo je absorbują, stanowią doskonałą ochronę przed promieniowaniem UVA, UVB
– filtry chemiczne – absorbują promieniowanie UVA i UVB i przekształcają je w nieszkodliwą energię cieplną.
Skuteczność fotoochrony kremów została potwierdzona w testach in vitro.
Warto również zwrócić uwagę, że formuły wszystkich kosmetyków z serii SUN CARE opracowano zgodnie z najnowszą dyrektywą UE.

KREM OCHRONNY do opalania SPF 15 – z serii SUN CARE
Zapewnia średnią ochronę UVA + UVB i jest polecany dla skóry normalnej, narażonej na bezpośrednią ekspozycję słoneczną. Preparat wydłuża możliwość bezpiecznego przebywania na słońcu, chroni skórę przed foto-starzeniem, zabezpiecza ją przed działaniem wolnych rodników oraz delikatnie zmiękcza naskórek. Jest wodoodporny i nie zawiera barwników ani alergenów.
Cena ok.: 16,00 zł (poj. 100 ml)

 

KREM OCHRONNY do opalania SPF 30 – z serii SUN CARE
Zapewnia wysoką ochronę UVA + UVB, gdyż zastosowano w nim nową generację filtrów UVA+UVB – Parsol® 340 i Parsol® 1789, które przekształcają promieniowanie w nieszkodliwą energię cieplną i jest zalecany do skóry wrażliwej i normalnej, narażonej na bezpośrednią ekspozycję słoneczną, szczególnie dla osób aktywnych, uprawiających sport w pełnym słońcu na plaży czy w górach. Preparat wydłuża możliwość bezpiecznego przebywania na słońcu, chroni skórę przed foto-starzeniem, zabezpiecza ją przed działaniem wolnych rodników, zapobiega powstawaniu przebarwień i plam pigmentacyjnych oraz chroni przed poparzeniami słonecznymi. Jest wodoodporny i nie zawiera barwników ani alergenów.
Cena ok.: 17,00 zł (poj. 100 ml)

OCHRONNY KREM na słońce SPF 50+ – z serii SUN CARE
Zapewnia bardzo wysoką ochronę UVA + UVB, gdyż zastosowano w nim nową generację filtrów UVA+UVB – Parsol® 340 i Parsol® 1789, które przekształcają promieniowanie w nieszkodliwą energię cieplną. Preparat jest wskazany do ochrony bardzo wrażliwej skóry twarzy i ciała, skłonnej do podrażnień i podatnej na rumień posłoneczny. Wydłuża możliwość bezpiecznego przebywania na słońcu, chroni skórę przed foto-starzeniem, minimalizuje ryzyko uczuleń wywołanych słońcem. Jest wodoodporny i nie zawiera barwników ani alergenów.
Cena ok.: 15,00 zł (poj. 50 ml)

POMADKA OCHRONNA DO UST z filtrem UV – z serii SUN CARE
Zapewnia skuteczną ochronę ust przed wysuszaniem. Obecność witaminy E oraz filtra UV skutecznie zabezpieczają wargi przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Witamina A oraz wysokiej jakości składniki tłuszczowe wzmacniają barierę lipidową naskórka oraz chronią go przed wysychaniem i pękaniem. Po nałożeniu pomadka pozostawia na ustach film ochronny, zmniejszając ich skłonność do pierzchnięcia warg.
Cena ok.: 5,50 zł

Preparaty z serii SUN CARE, których producentem jest Laboratorium FLOSLEK dostępne są w aptekach i drogeriach na terenie całego kraju.

2018-03-14T10:52:59+00:0012 lipca 2011|Kosmetyki|

Może zainteresuje Cię również: