Stylowy Upcykling, czyli darmowa rewolucja w Twojej szafie

Strona główna » Blog » Stylowy Upcykling, czyli darmowa rewolucja w Twojej szafie

Stylowy Upcykling, czyli darmowa rewolucja w Twojej szafie

Czy masz w swojej szafie ubrania, których nie nosisz, a mimo to trudno Ci się z nimi rozstać? A może lekki tuning przekonałby Cię do ich ponownego noszenia? Jeśli tak, przyjdź na bezpłatne warsztaty Stylowego Upcyklingu, które w weekend 30 września
1 października podczas targów Slow Fashion na PGE Narodowym organizuje FACTORY Annopol i FACTORY Ursus.

Na czym polega upcykling? Krótko mówiąc to nadawanie drugiego życia dawno nienoszonym elementom garderoby. Ograniczeniem jest tu właściwie tylko wyobraźnia, bo z pomocą takich gadżetów jak naprasowanki, farbki, naszywki, ćwieki czy piny można własnoręcznie przerobić dowolną rzecz i sprawić, że zupełnie zmieni swój charakter. Przykład? Wystarczy kilka chwil, by stare jeansy znów wyglądały jak nowe dzięki aplikacjom z kwiatowym motywem, niemodna spódnica może zmienić się w torebkę, gdy w ruch pójdą nożyczki, igła i nici oraz pumeks czy koronka, zapomniana bomberka zyska na urodzie, gdy potraktuje się ją farbami do ubrań albo wymieni guziki, a zwykły T-shirt wróci z dna szafy na górną półkę, gdy wykona się na nim oryginalny choker.

 Wydaje Ci się, że takie przeróbki są trudne? Mamy dobrą wiadomość – wszystkiego tego będzie się można nauczyć na bezpłatnych warsztatach Stylowego Upcyklingu organizowanych przez FACTORY Annopol i FACTORY Ursus, które odbędą się w nadchodzący weekend podczas targów Slow Fashion na PGE Narodowym. W godzinach od 11:00 do 19:00 w specjalnie zaaranżowanej strefie czekać tam będzie profesjonalne wsparcie – zespół FACTORY dowodzony przez stylistkę gwiazd Karinę Wacławik. Do dyspozycji będą też wszelkie potrzebne narzędzia i akcesoria – jedyne, co trzeba zabrać ze sobą, to dowolne ubranie, które chce się poddać przeróbce. Organizatorzy przygotowali dla uczestników jeszcze jedną niespodziankę – autorzy najbardziej pomysłowych projektów zostaną nagrodzeni bonami na zakupy o wartości 50 zł.

 Jeśli zabawa w modowe DIY Ci się spodoba, będziesz mogła ją kontynuować również po zakończeniu akcji Stylowy Upcykling. Na Facebookowym profilu FACTORY Annopol (http://facebook.com/FactoryAnnopol/) oraz FACTORY Ursus (http://facebook.com/FactoryUrsus/) pojawiają się tutoriale, za pomocą których nauczysz się, jak krok po kroku przeprowadzić metamorfozy różnych elementów swojej garderoby (jeden z nich możesz obejrzeć poniżej). Taka porcja inspiracji pozwoli Ci zmieniać swoją garderobę praktycznie bez ograniczeń i udowodni, jak wiele rzeczy niepotrzebnie skazałaś na zapomnienie. Wyciągnij je więc czym prędzej z dna szafy!

 Szczegóły dotyczące akcji Stylowy Upcykling znajdziesz na www.annopol.factory.pl oraz www.ursus.factory.pl

2018-02-16T06:11:05+00:00 29 września 2017|Styl|