hoker barowy

Stylowe rozwiązanie w kuchni

Teoretycznie hoker barowy kojarzy się z klimatem pubów i nocnych lokali. Praktycznie coraz częściej tego typu meble stawiamy również w domach i mieszkaniach. Ten trend jest związany przede wszystkim jest z modą na otwarte na salon kuchnie.

Hoker barowy w sprytny sposób dzieli przestrzeń zgodnie z jej funkcjami. Tą granicą staje się bardzo często wyspa lub półwysep, które są multifunkcjonalne i poza tym, że posiadają szafki, blat roboczy, to mogą być również wysokim stolikiem. Wówczas przydają się hokery barowe, czyli podwyższone stołki.

Jaki hoker barowy kupić?

Na rynku dostępne są hokery barowe w różnych kolorach, wielkościach czy też stylistykach. Te proste mają postać wyższych taboretów, ale bez problemu znajdziemy także modele z oparciem i podłokietnikami, które zapewniają niezwykle komfortowe siedzenie. Ten komfort jest bardzo istotny, szczególnie gdy hoker barowy nie będzie służył do tego, by przysiąść tylko na chwilę. Poza tym wykończenie, wygląd i stylistyka muszą pasować do całej aranżacji.

Wyspy kuchenne najczęściej mają wysokość 110 cm. To wygodne parametry dla osoby, która stoi przy niej. Barki najczęściej to 90 cm wysokości i są przedłużeniem blatu kuchennego. W zależności od tego, jakie rozwiązanie wybierzemy, należy do niego dopasować wysokość hokera barowego. Z zasady siedzisko powinno znajdować się 30 centymetrów niżej niż blat. Natomiast podpórka na stopy musi się znajdować 40 centymetrów poniżej podstawy. Przy wyborze odpowiedniego modelu warto również zwrócić uwagę na wielkość siedziska. To komfortowe powinno mieć wymiary 40 x 40 cm, dodatkowo sprawdzają się również oparcia i podłokietniki, szczególnie gdy pracujemy, spożywamy posiłki lub spędzamy w tym miejscu większą ilość czasu.

Komfortowe wyjście

Aranżując przestrzeń kuchni, jadalni i salonu, warto zwrócić uwagę na konsekwentną stylistykę. Niezwykle istotne jest również, jak planujemy korzystać z hokera barowego. Jeśli zamierzamy go przestawiać należy wybrać lżejszą propozycję najlepiej na trzech lub czterech nogach. Modele na jednej podstawie są ciężkie i bywają kłopotliwe przy zmianie aranżacji. Do niej dopasowuje się również styl mebli. Hokery barowe dostępne są bowiem w nowoczesnym wykończeniu i wtedy chętnie projektanci sięgają nie tylko po stal, ale również po tworzywa sztuczne. Można wybrać również hokery barowe w stylu retro, rustykalnym czy też klasyczny. W takim wypadku idealnie prezentują się modele tapicerowane, pokryte skórą lub wykorzystujące drewno. Warto dokładnie przemyśleć wybór hokera barowego, ponieważ nie jest to zwykły stołek, a jeden z ważniejszych elementów aranżacji, który staje się bardzo widoczny. Dlatego musi on pasować do wykończenia i kuchni, i salonu.

Scroll to Top
Scroll to Top