Strona główna » Blog » Street fashion AD 2011: oryginalnie i z dodatkami

Street fashion AD 2011: oryginalnie i z dodatkami

Młodzieżowa moda jest zmienna jak trendy w pop-kulturze. Jeszcze kilka lat temu strój pozwalał na błyskawiczne „rozszyfrowanie” do jakiej grupy społecznej czy subkultury należy dana osoba. Dziś jest to znacznie trudniejsze, bo współczesna moda rządzi się zupełnie innymi prawami…

Obecnie styl „młodzieżowo-uliczny” jest jest połączeniem mody glamour (wielkomiejskiego szyku) z luzem zapewnianym przez swobodne, sportowe ubrania i styl street fashion. Indywidualność i czerpanie pełnymi garściami z tego, co oferują nowoczesne butiki, sklepy z odzieżą sportową oraz popularne „sieciówki” oraz aranżowanie wszystko na swój własny, niepowtarzalny sposób to sposób na życie. Oryginalność znów jest w cenie!

Prawdziwy boom przeżywają firmy oferujące koszulki lub bluzy wykonywane na specjalne zamówienie – kolorowe materiały z nadrukowanymi zdjęciami, zabawnymi tekstami, grafikami tworzonymi przez siebie lub nowoczesnych artystów – twórców graffiti czy autorów komiksów. Każdy może samodzielnie dobrać elementy stroju i poczuć się jak stylista. Jak grzyby po deszczu pojawiają się w Internecie blogi szafiarek, czy grup zajmujących się dobieraniem stylizacji z najnowszych kolekcji dostępnych w sklepach popularnych sieci handlowych.

Dodatki przede wszystkim
Najnowszym pomysłem w doborze garderoby jest inspiracja dodatkami – idea jest taka, by wybrać jakiś nietypowy gadżet i do niego dostosowywać poszczególne elementy garderoby. Inspiracją może być apaszka w ciekawe wzory, nietypowy kolor czapki lub wielkiej filcowej broszki.

Wiele osób doskonale wykorzystuje też w tego typu stylizacjach takie gadżety jak telefon komórkowy (można w nich wymieniać obudowy), odtwarzacz multimedialny czy też słuchawki, które często nosi się na głowie lub szyi , gdy chwilowo nie słucha się ulubionej muzyki. Słuchawki często mają tu do odegrania szczególnie ważną rolę – to przecież jeden z niewielu gadżetów elektronicznych, który cały czas nosimy na wierzchu.

Muzyka wkracza w świat mody
Obecnie wielu producentów takich dodatków stara się dać użytkownikom coś, co pozwoli im dowolnie wykreować swój styl, lub po prostu jeszcze dobitniej go podkreślić. Jedną z takich inspirujących marek jest Rocking Residence, która wywodzi się z holenderskiej społeczności grafficiarzy, występujących pod taką samą nazwą przez wiele lat, ozdabiając w latach 90tych budynki w Hadze.

Dwie rodziny urządzeń, wiele różnych połączeń kolorystycznych i zastosowanie wzorów najpopularniejszych grafik pozwoliło na stworzenie gadżetów, wśród których młodzież może dowolnie wybierać nie uszczuplając znacznie budżetu na ubrania. Linia Wooh! dla odważnych i eksperymentujących z koloroem, seria Bold dla tradycjonalistów z lubiących nutkę oryginlaności. Zastosowanie słuchawek jako gadżetu stylistycznego nie tylko pozwala na wyróżnienie się z tłumu – niemniej ważne jest to, że słuchawki pozwalają na podłożenie własnej ścieżki dźwiękowej do otaczającego nas świata. Cena obu linii jest na tyle przystępna, że każdy może sięgnąć po ten nietypowy, modny dodatek – słuchawki z linii Wooh! to wydatek rzędu 99zł, a Bold 159zł , dostępne w sklepach internetowych i dużych sieciach handlowych.

[nggallery id=826]
2018-03-14T11:43:09+00:007 marca 2011|Styl|

Może zainteresuje Cię również: