Jak stosować matowe pomadki

Strona główna » Blog » Jak stosować matowe pomadki

Jak stosować matowe pomadki

Matowe pomadki przebojem podbiły świat makijażu. To must have, który musi się znaleźć w każdej kobiecej kosmetyczce czy torebce. Na ustach dają przepiękne wykończenie i są doskonałym dopełnieniem zarówno dziennego, jak i wieczorowego make-upu.

Niestety, są również bardzo wymagające, a nieumiejętnie stosowane mogą wyrządzić więcej złego niż dobrego. Co zatem zrobić, aby matowa pomadka wyglądała na ustach idealnie?

Matowe pomadki mają tendencję do podkreślania suchych skórek, źle wyglądają na spierzchniętych i przesuszonych ustach. Dlatego osoby, które chcą ich używać, powinny szczególnie zadbać o odpowiednią pielęgnację ust. Pierwszym krokiem powinien być peeling. Można go zrobić przy użyciu drogeryjnych peelingujących pomadek np. w formie sztyftów. Peeling ust można jednak z powodzeniem zrobić również samemu, przy wykorzystaniu kuchennych produktów np. cukru i miodu (więcej o domowych sposobach na skuteczne kosmetyki znajdziesz na: szkola-wizazu.pl ). Takie zabiegi wygładzą usta i sprawią, że nałożona na nie pomadka będzie znacznie lepiej wyglądać.

Osoby stosujące matowe pomadki powinny również w szczególny sposób zadbać o nawilżenie ust. Grubą warstwę balsamu lub pomadki nawilżającej najlepiej jest nakładać codziennie na noc, tak aby usta miały odpowiednią ilość czasu na regenerację. Regularne nawilżanie i odżywianie ust zredukuje suche skórki, nierówności skóry czy drobne pęknięcia, dzięki czemu matowa pomadka będzie nałożona równomiernie i dłużej się utrzyma.

W przypadku matowych szminek bardzo istotny jest również sam proces aplikacji kosmetyku. Usta powinny być całkowicie suche, dlatego dla pewności warto je dodatkowo osuszyć np. chusteczką higieniczną. Można je również delikatnie przypudrować. Aby podkreślić kształt ust i utrzymać pomadkę na miejscu, warto również użyć konturówki. Przy intensywnych, mocnych kolorach produkt można aplikować przy pomocy pędzelka. Pozwoli to na wykonanie dokładniejszego, bardziej precyzyjnego makijażu.

Kosmetyk najlepiej jest aplikować od środka ust i rozprowadzać na zewnątrz. Po nałożeniu pomadki dobrym krokiem jest również przyłożenie chusteczki do ust i ich odciśnięcie – pomoże to usunąć ewentualny nadmiar produktu. Jeśli jest taka potrzeba to można wówczas nałożyć drugą warstwę kosmetyku.

Matowe pomadki już od jakiegoś czasu cieszą się niezwykłą popularnością i wygląda na to, że nadal będziemy po nie chętnie sięgać. Podkreślają kształt ust, długo się utrzymują i ładnie komponują z resztą makijażu. To idealne dopełnienie dziennego i wieczorowego make-upu, o każdej porze roku.

2018-03-14T03:33:17+00:00 29 czerwca 2017|Porady|