z herbatą

Spróbuj urozmaicić sobie wieczór z herbatą

Kawa to świetna propozycja o poranku lub w okresie popołudniowym, ponieważ pozwala stanąć na nogi i dodaje energii do dalszego działania. Wieczorem lepszym pomysłem jest herbata, która pozwoli rozgrzać się w chłodniejsze dni, gdy na zewnątrz panują niesprzyjające warunki atmosferyczne.

Chcąc opowiedzieć na temat pozytywnych właściwości herbaty na ludzki organizm, musielibyśmy prawdopodobnie napisać całą książkę, więc wolimy skupić się na poleceniu Wam czegoś wyjątkowego, czego nie znajdziecie we wszystkich domach. Przykładem takiego produktu jest między innymi herbata sencha, która jest nieco popularniejsza w Japonii.

Jaka jest różnica?

Osoby, które nie mają wiele wspólnego z takimi produktami jak wysokiej jakości herbata sencha, zazwyczaj wypowiadają się bardzo negatywnie na temat tego typu produktów. Zarzucają producentom chęć manipulacji cenami i naciągnięcie swoich potencjalnych klientów na dodatkowe koszta, jednak rzadko interesują się tematem dogłębnie i próbują danego asortymentu na własnej skórze – a raczej kubkach smakowych.

Kiedyś nasi krajanie żyli przeświadczeniem, że wszystko zagraniczne i egzotyczne, było po prostu lepsze, więc taka herbata sencha zrobiłaby ogromną furorę podczas spotkania z bliskimi. Niestety, ceny były niezwykle wysokie, więc ludzie wyrobili sobie w pewien sposób dystans do tego typu zakupów i można powiedzieć, że dziś często dochodzi do skrajności w drugą stronę – maksymalnie negują wszystko, co zostało wyprodukowane lub jest naturalnym wyrobem naszych sąsiadów, ponieważ rzeczy Polskie są na pewno lepsze. Napędzanie własnej gospodarki to nic złego, lecz nie powinniśmy negować wszystkich pomysłów – czasem warto eksperymentować i próbować nowych rzeczy, zwłaszcza że obecnie posiadamy do nich doskonały dostęp.

Jedynym minusem, który może rzucać się w oczy, jest cena produktu. Kosztuje on znacznie więcej niż znane nam herbaty z półek w marketach i sklepach spożywczych, jednak taka odmiana może
stanowić przyjemny kontrast i nie trzeba jej pić codziennie w dużych ilościach.

Jak zaparzyć herbatę?

Jeśli wydaje się Wam, że jest to skomplikowany proces, który wymaga posiadania specjalistycznych narzędzi, to jesteście w błędzie. Liściasta herbata sencha parzona jest w taki sam sposób, jak znane nam klasyczne herbaty liściaste, dostępne w sklepach od pokoleń.

Temperatura wody powinna wynosić około 70-80 stopni Celsjusza, natomiast 1 parzenie może trwać od 60 do 90 sekund. Warto więc zainwestować w specjalistyczne zaparzeczki, które zagwarantują najlepszą przyjemność z degustacji.

Podziel się wiadomością:

Polecamy również