Sprawdź, jaki krem do twarzy jest dla Ciebie odpowiedni?

Sprawdź, jaki krem do twarzy jest dla Ciebie odpowiedni?

Drogeryjne półki są pełne różnokształtnych i różnokolorowych słoiczków kremów przeznaczonych dla różnych typów cery i grup wiekowych. Prawidłowa pielęgnacja skóry twarzy wymaga odpowiednio dobranych kosmetyków i systematyczności. Byle jaki krem do twarzy nie wystarczy, aby cera była lśniąca i wyglądała zdrowo. Jak zatem wybrać kosmetyk, który przyniesie najlepsze efekty?

Typ cery prawdę ci powie!

Pierwszy lepszy krem nie będzie należycie spełniał swojej funkcji – jeśli krem do twarzy, którego używasz, nie odpowiada potrzebom twojego typu cery, nawet długotrwałe stosowanie nie przyniesie żadnych efektów. Z tego powodu warto jak najszybciej określić swój typ cery – to nie takie trudne! Najmniej problemów przysparza pielęgnacja cery normalnej, która ogranicza się do zwykłej ochrony przed mrozem lub promieniowaniem słonecznym. Jeden z najpopularniejszych typów cery to typ mieszany, charakteryzujący się głównie skłonnością do przetłuszczania w strefie T przy suchości w okolicach policzków. Cera tłusta potrafi przysporzyć wielu problemów, ponieważ często towarzyszą jej zmiany trądzikowe – wydzielający się łój powoduje także świecenie skóry, nad którym trudno zapanować w ciągu dnia, co wygląda nieestetycznie i utrudnia wykonanie trwałego makijażu. Z kolei sucha skóra jest jej przeciwieństwem – często się łuszczy, wymaga maksymalnego nawilżenia, po kontakcie z wodą powstaje często uczucie ściągnięcia i nieprzyjemne szczypanie.

Krem do twarzy – jaki wybrać?

Jeśli już określiłaś swój typ cery, warto zastanowić się, jakie wymagania musisz spełnić, aby zapewnić sobie odpowiednią pielęgnację. Krem do twarzy posiadaczek cery normalnej powinien być lekki i dostosowany do pory roku – w zimie warto zadbać o odpowiednie natłuszczenie skóry podczas kontaktu z lodowatym powietrzem, w lecie natomiast filtr zabezpieczający przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Pielęgnacja cery mieszanej wymaga wiele uwagi – w zależności od tego, jak duża jest różnica pomiędzy partiami tłustymi a suchymi, można używać jednego lub dwóch różnych kremów. Warto pamiętać, aby zbytnio nie przesuszyć kosmetykami strefy tłustej, ponieważ po pewnym czasie wydzielanie sebum może dodatkowo się nasilić. Krem do twarzy posiadaczek cery tłustej powinien mieć właściwości matujące i normalizujące lub antybakteryjne. Tego typu skóra ma skłonności do wyprysków i zmian trądzikowych, dlatego bardzo ważne jest, aby znaleźć produkt, który faktycznie wpływa na jej stan pozytywnie. Cera sucha wymaga maksymalnego nawilżenia – warto postawić na skład o zawartości aloesu, mocznika, kwasu hialuronowego. Dodatkowo tego typu dobry krem do twarzy będzie także zapobiegać utracie wody z naskórka, za co odpowiedzialny jest m.in. olej parafinowy.

Krem do twarzy a wiek – co za różnica?

Często wśród kobiet panuje błędne przekonanie, że każdy krem do twarzy danego typu może być używany bez względu na wiek. Jak się okazuje, dla każdego przedziału wiekowego zaleca się kremy o innych recepturach i zadaniach – przykładowo: krem do twarzy dla dwudziestolatek powinien zawierać witaminy C i E oraz inne substancje zwalczające wolne rodniki, ponieważ w tym wieku spada produkcja kolagenu. Zadanie kremu dla trzydziestolatek to walka z wolnymi rodnikami, ale i zmarszczkami, które już stały się widoczne – to samo dotyczy kremu dla kobiet po czterdziestce. W późniejszych latach warto zadbać także o odpowiednią elastyczność naskórka oraz nawilżenie – lśniąca i świeża cera to w każdym wieku pożądany element wyglądu. Aby móc cieszyć się zadbanym wizerunkiem w przyszłości, warto zacząć dbać o niego o wiele wcześniej.

Sprawdź, jaki krem do twarzy jest dla Ciebie odpowiedni?

Podziel się wiadomością:

Polecamy również