zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » Spotkanie z Anną Janko

Spotkanie z Anną Janko

Spotkanie z Anną Janko! Spotkanie odbędzie się 9 maja(środa), o godzinie 19:00 w Hotelu Sofitel Grand Sopot w Sopocie, ul. Powstańców Warszawy 12/14. Zapraszamy!

Nowa powieść Anny Janko!
Pasja według św. Hanki
Premiera: czerwiec 2012

„Opowieść o miłości totalnej”

Miłość chodzi po ludziach i szuka kochanków. Wszystko jedno kim są i jak uwikłani w życie, ile lat mają, ile sił, pieniędzy, czasu, jakie mają poglądy, plany, obowiązki, powinności. (…)

Zakochany człowiek nie ma sumienia. Możesz mieć męża, żonę, dzieci, chorą matkę, debet w banku, czterdzieści lat, wszystko jedno. I tak dzielą cię od tego pradystans i lata gwiezdne. W dodatku masz tę absolutną pewność, jaką miewają prorocy, że wiesz, co robisz, i wszystko będzie, jak ma być. Jakbyś się sam ze sobą na dusze pozamieniał!

(fragment)

Najnowsza książka Anny Janko to piękna opowieść o potężnej sile miłości, która jak demon, zarazem tworzy i niszczy, prowadzi na szczyty egzystencjalnych doznań, ale także porzuca na krawędzi, spycha na dno, w pobliże śmierci.

Hanka, bohaterka Dziewczyny z zapałkami zbliża się do czterdziestki, jest matką dwójki dzieci, rozczarowaną małżeństwem żoną, niespełnioną poetką. I wtedy pojawia się ON, a wraz z nim wielka namiętność, ekstremalne przeżycia, szansa na szczęście. Ale też poczucie winy i ból. Autorka opisuje z przenikliwością, niezwykłą dynamiką, dramat miłości i udowadnia, że polszczyzna jest w stanie unieść temat erotyki i seksu. Uczta dla zmysłów, uczta dla umysłu.

Anna Janko – polska poetka, pisarka, krytyk literacki.

2018-03-14T09:44:21+01:008 maja 2012|Kultura|

Może zainteresuje Cię również: