zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » Spotkałam kiedyś prawdziwego hipstera

Spotkałam kiedyś prawdziwego hipstera

Niech Was nie zmyli tytuł, to książka o nas i dla nas! Zapraszamy na spotkanie z autorką tej niezwykłej książki, której lektura może zmienić Wasze życie…

Wydawnictwo TRIO serdecznie zaprasza na promocję książki „Spotkałam kiedyś prawdziwego hipstera” Maryny Miklaszewskiej. Spotkanie z udziałem Cezarego Gmyza poprowadzi Barbara Stanisławczyk. Promocja odbędzie się 11. grudnia (wtorek) o godz. 18.00, Trafiic Club, Warszawa, ul. Bracka 25.

O książce
To powieść z „kluczem”, której fabuła jest oparta na niezbyt odległych wydarzeniach z przeszłości Polski oraz jej teraźniejszości, gdzie fakty przeplatają się fikcją. To kłębowisko nierozwiązanych do końca zagadek i tajemniczych wydarzeń składających się na szczególne „political fiction”.
Kim jest hipster i jaką tu odgrywa rolę? Według definicji to ktoś, kto wyprzedza modę, jest nieuchwytny, wymyka się próbom opisu. Bohaterka powieści, Nina, podążając tropem marynarki od Armaniego, kupionej w sklepie vintage, jest przekonana, że spotkała kogoś takiego. Czy chodzi jednak tylko o ubiór? O modę w sensie stroju i sposobu bycia? A może jest to pojęcie szersze, zawierające w sobie oryginalność poglądów, odwagę płynięcia wbrew prądowi, fantazję i chęć zmieniania biegu wydarzeń?
Spotkanie to zmieniło życie Niny. Lektura tej powieści może zmienić twoje…

O Autorce
MARYNA MIKLASZEWSKA – pisarka, tłumaczka, dziennikarka. Absolwentka Wydziału Slawistyki Uniwersytetu Warszawskiego, pracowała w Programie III Polskiego Radia.
Po sierpniu’80 w audycjach Radia „Solidarność” region Mazowsze zajmowała się sprawami kultury, prezentując sylwetki twórców objętych zapisem cenzury i zakazem pokazywania się w mediach, a także nieistniejący w świadomości ogółu nurt literatury emigracyjnej. Wyrzucona z pracy w stanie wojennym, realizowała słuchowiska, adaptacje i literackie reportaże na kasetach Oficyny Fonograficznej NOWA

[m.in. „Czerwony Krąg”, „Piłsudski”, „Rok 1984” Orwella].
Przełożyła na polski songi słynnego barda praskiej wiosny Karela Kryla. W 1985 roku napisała książkę pt. „Mikołajek w szkole PRL”, mającą kilka wydań w drugim obiegu w kraju oraz w londyńskim ”Aneksie”. Za swoją opozycyjną działalność została odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.
Nie powróciła do dziennikarstwa, pracując nad musicalem „Metro”, do którego, wspólnie z siostrą, Agatą Miklaszewską, napisała libretto i teksty piosenek. W 1992 roku musical został nominowany do amerykańskiej nagrody Tony Award. W Warszawie grany jest po dzień dzisiejszy. Jej sztuka pt. „Hrabia”, pokazana w 1999 roku w Teatrze TV, otrzymała nagrodę Ministra Kultury. Autorka powieści „Portret pamięciowy” [2003] i opisującej epopeję wojenną powieści „Wojtek z Armii Andersa” [2007]. Powrót do pisania libretta i tekstów piosenek zaowocował musicalem „Strajk”, do którego muzykę skomponował Michał Lorenc. Widowisko, którego zbiorowym bohaterem są robotnicy strajkującej stoczni gdańskiej, zostało pokazane w hali huty Accelor-Mittal [dawniej Huta Warszawa].

2018-03-14T08:45:17+01:007 grudnia 2012|Kultura|

Może zainteresuje Cię również: