Sportsmenka najlepszym sportowcem!

Kolejny sukces kobiety, która na swoim koncie tych sukcesów ma już niemało. Trzykrotna medalistka olimpijska z Vancouver w biegach narciarskich oraz zdobywczyni Pucharu Świata Justyna Kowalczyk zwyciężyła w 76. edycji plebiscytu „Przeglądu Sportowego” i Telewizji Polskiej na dziesięciu najlepszych sportowców w 2010 roku.

Nagrodę w imieniu laureatki odebrali podczas uroczystości w Teatrze Polskim jej rodzice, Justyna Kowalczyk w bezpośrednim przekazie z Val di Fiemme zadedykowała nagrodę prezesowi PKOl Piotrowi Nurowskiemu, który 10 kwietnia zginął w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.

Najlepszych polskich sportowców wybierali czytelnicy „PS” i telewidzowie. Oddawanie głosów na czołową dziesiątkę za pomocą sms-ów trwało do ostatniej chwili przed uroczystością w teatrze.

Justyna Kowalczyk tytuł ten zdobyła już w roku ubiegłym. W dniu, w którym ogłoszono wyniki plebiscytu, wygrała we włoskim Val di Fiemme bieg Pucharu Świata w ramach Tour de Ski na 10 km techniką klasyczną ze startu wspólnego, odnosząc 18. zwycięstwo w zawodach tej rangi.