Strona główna » Blog » Sportmax jesień/zima 2011/2012

Sportmax jesień/zima 2011/2012

Inspiracją dla nowej kolekcji Sportmax jest przede wszystkim klimat filmów Ingmara Bergmana i jego wyjątkowy estetyczny portret północnej Europy. Kolekcja czerpie najwięcej inspiracji z miejskiego stylu lat 70., ale nie obejmuje elementów hippisowskich. Wręcz przeciwnie, jest niebywale elegancka, szykowna i wysublimowana. Można w niej dostrzec wzorce z twórczości duńskiej projektantki Arne Jacobsen, zdjęć Vogue z lat 60. i 70., oraz filmów tego okresu.

Tej jesieni i zimy kobiecą garderobę zdominuje styl łączący weekendowy luz i elementy kojarzone często z męską garderobą, głównie przejawiające się w bardzo kobiecych marynarkach i kapeluszach. Składają się na nie konstrukcyjne, ale jednocześnie miękkie płaszcze, wykonane z wełny, kaszmiru, oraz skór. Skórzane nakrycia zostały zaimpregnowane, dzięki czemu są odporne na deszcz. Płaszcze uzupełniają dzianinowe swetry, szerokie spodnie, spódnice i sukienki o prostej, ale o bardzo wyraźnej architekturze – tak charakterystycznej dla linii Sportmax. Materiały stają się lżejsze i lejące. Na szczególną uwagę zasługują spodnie – ikony z wysokim stanem. Kolorystyka codziennych look’ów będzie zdominowana przez zestawienie tonów ciemnej szarości oraz kremu, zarówno z akcentami czerwieni, jak i z elementami czerni. Obowiązkowym elementem garderoby tego sezonu są specjalnie cętkowane futra inspirowane naturalnymi teksturami.

Na wieczór proponowane są magiczne, baśniowe wzory, inspirowane krajobrazami z bajek Hansa Christiana Andersa, rozświetlone cekinami koloru lodowego. Sylwetki stają się bardziej wydłużone. Dominują kolory ziemi: brązy i kolor lodowy, ale także granat, czy makowa czerwień. Wśród tkanin królują: gruba wełna, tweed , bawełna i jedwab. Kolekcja couture opiera się na czystych cięciach krawieckich i wszechobecnym minimalizmie.

„Najnowsza kolekcja Sportmax jest swoistym hołdem złożonym ikonom kobiecej elegancji lat 70. – stylu Faye Dunaway czy Mii Farrow. Kobiece marynarki i miękkie materiały w zestawieniu z szerokimi spodniami po raz kolejny powinny pojawić się w naszych szafach” – powiedziała Elżbieta Powierza, z Powierza Family Company, dystrybutora Max Mara w Warszawie.

[nggallery id=2049]

Kolekcja jest dostępna w 17 sklepach Max Mara w całej Polsce. W Warszawie najszersza oferta Sportmax dostępna jest w salonie w Centrum Atrium Atrium przy Al. Jana Pawła II i Nowym Świecie.

2011-11-10T14:00:56+00:0010 listopada 2011|Moda|

Może zainteresuje Cię również: