zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » Sport, który doda stylu twojemu mężczyźnie

Sport, który doda stylu twojemu mężczyźnie

Męska fascynacja sportem nie zawsze jest dobrze widziana przez Panie. Głównie kojarzy się z hektolitrami wypitego piwa, głośnymi kolegami podczas meczu oraz bałaganem w salonie. Są jednak sporty, których podstawą jest kultura, szacunek i porządek. Zainteresuj swojego mężczyznę… golfem.

Wbrew pozorom golf nie jest dyscypliną zarezerwowaną tylko dla starszych Panów z drogimi samochodami. To jedyny sport, który ma w regułach zapisy nakazujące wyrównywanie szans, posiada wytyczne dotyczące odpowiedniego ubioru oraz zachowania na czas gry i poza nią. W ten sposób uprawianie golfa nie tylko pomaga w utrzymaniu sprawności fizycznej, ale również uczy dobrych manier.

Szacunek dla słabszych
W golfie liczy się dobra zabawa, ale nie kosztem słabszych. W związku z tym rozgrywkę bliżej dołka rozpoczynają kobiety i dzieci, dopiero po nich dorośli mężczyźni. Handicap (wyrównanie szans) sprawia, że golfista z mniejszym doświadczeniem może wygrać z zawodowcem – wszystko, by każdy mógł czerpać satysfakcję z gry i uczyć się od lepszych od siebie. „Tym, co szczególnie wyróżnia golfa, jest jego filozofia fair play i etykieta, która nakazuje pamiętać o bezpieczeństwie i komforcie innych graczy. Pierwsze uderzenie wykonuje ten zawodnik, którego piłka znajduje się dalej od dołka” – mówi Radosław Pieniak z Sobienie Królewskie Golf & Country Club.

Ubranie adekwatne do miejsca
Prawie każda kobieta ma doświadczenia, związane z nieodpowiednim strojem swojego mężczyzny. Faceci często nie zdają sobie sprawy, że t-shirt i jeansy nie są najlepszym połączeniem, gdy idziecie do teatru, a krótkie spodenki nie wyglądają najlepiej podczas obiadu u rodziców. Golf uczy dostrzegania takich szczegółów.
„Podczas gry niedopuszczalne są koszulki typu t-shirt, dresy, a nawet dżinsy. Z kolei koszulki muszą mieć kołnierzyk lub stójkę, spodnie powinny być długie i z paskiem. Zalecane obuwie jest oczywiście wygodne i miękkie, ale również eleganckie. Co ciekawe, w niektórych klubach, aby wejść do baru należy mieć na sobie marynarkę, a często także krawat” – dodaje Radosław Pieniak z Sobienie Królewskie Golf & Country Club.

Porządek i dyscyplina
Golf uczy punktualności i dyscypliny – na grę należy wcześniej się umówić. W związku z tym nietaktem jest spóźnianie się. Bezwzględnym nakazem na każdym polu golfowym na świecie jest pozostawianie porządku w miejscu, które opuszcza gracz.
Golf staje się pewną postawą i sposobem na życie. Bardzo łatwo jest rozpocząć naukę gry, a pierwsze treningi szybko przynoszą efekty. W przeciwieństwie do wielu innych dyscyplin, do rozpoczęcia przygody z golfem każdy czas jest dobry. Nie ma znaczenia nawet wiek, czy płeć.

Sobienie Królewskie Golf & Country Club

2018-03-14T09:48:20+01:0016 kwietnia 2012|Styl, Świat Kobiet|

Może zainteresuje Cię również: