Spodnie sztruksowe

Spodnie sztruksowe – symbol sportowej elegancji

Spodnie nosimy wszyscy – mężczyźni, kobiety i dzieci. O ile w przypadku kobiet i dziewczynek spodnie są alternatywą, o tyle prawdziwi macho – mimo sporych postępów w mentalności – wyboru tego nie mają. Jedyne, na co pozwala moda męska w kwestii ubioru od pasa w dół, to materiał i kolor spodni.

Najbardziej popularny jest oczywiście jeans, ale ostatnio do łask wracają spodnie męskie sztruksowe. W czym tkwi urok sztruksu, że wybieramy chętnie spodnie z tego materiału bez względu na płeć?

Sztruks – miękki i wygodny

Spodnie męskie sztruksowe chętnie wybierają aktualnie panowie, którzy nie tylko chcą być na czasie, ale też lubią wygodę. Sztruks, zwłaszcza w popularnym obecnie wariancie ze stretchem, jest niezwykle wygodny w użytkowaniu. Przy czym fasony, w jakich występują spodnie sztruksowe, często stosowane są jako luźniejszy, mniej oficjalny, zamiennik spodni wizytowych. Nie przypominają przy tym klasycznych jeansów, które – nie zapominajmy o tym – na początku zaprojektowane były, jako solidne spodnie dla robotników fizycznych.
Cóż, w niektórych kręgach nadal są postrzegane jako strój robotniczy, w odróżnieniu właśnie od sztruksów, które kojarzą się nam z intelektualistami z klubów studenckich sprzed kilkudziesięciu lat.
Trudno dziś jednoznacznie stwierdzić, skąd wzięło się takie skojarzenie. Może przyczyną mody na sztruks w czasach PRL był fakt, że amerykańskie jeansy były słabo dostępne, a polskich nie szyto?
W każdym razie męskie sztruksy w połączeniu z obowiązkowym golfem, były w tamtych czasach niezwykle modne.

Moda wraca

Dziś sztruksy męskie szyte są w różnych fasonach i kolorach. nowoczesne technologie produkcji tkanin pozwalają również na takie ekstrawagancje, jak sztruks w połączeniu z lycrą i to we wszystkich kolorach tęczy.
Współczesne sztruksy to propozycja nie tylko dla tradycjonalistów. Ich odważne warianty, to połączenie tradycji (wszak to dość stary gatunek), z odrobiną, a czasem całą garścią szaleństwa.
Noszą je chętnie nawet samozwańczy dyktatorzy mody męskiej.

Podziel się wiadomością:

Polecamy również