zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » Spektakl z udziałem Izabeli Trojanowskiej

Spektakl z udziałem Izabeli Trojanowskiej

Na dużej scenie Kieleckiego Centrum Kultury miał miejsce niezwykły spektakl „OD SABATU DO ORNATU – Śpiewogra Świętokrzyska”.
To muzyczna inscenizacja historii ziemi świętokrzyskiej opowiedziana z pasją przez kieleckich artystów i ich gości. To artystyczny spektakl mówiący o wnikaniu historii we współczesność, o nasycaniu jej rodzimymi opowieściami. Ziemia świętokrzyska znana jest z wielu legend i regionalnych obyczajów, które znalazły swe miejsce w musicalu.

Ciekawe i emocjonujące widowisko, pełne tempa i wrażeń płynących ze sceny. Wyjątkowe muzyczno – teatralne show z bogatą scenografią, kostiumami, znanymi i podziwianymi artystami, łączące elementy tańca, śpiewu i gry aktorskiej.

Widowisko wyreżyserował Szczęsny Wroński, a muzykę do spektaklu skomponował Bronisław Opałko. Na scenie zagrał m.in. zespół MAFIA. Gościnnie wystąpili Włodzimierz Kiniorski i Izabela Trojanowska, która wcieliła się w postać zbójczyni – Baśki Rusinowskiej.

Pani Izabela wystąpiła w spektaklu w strojach zaprojektowanych specjalnie na tę okazję przez znaną projektantkę ze Skarżyska MONĘ – Monikę Natora. Artystka nie tylko prezentowała się rewelacyjnie, ale także uwiodła kielecką publiczność siłą i barwą swego głosu.

Na koniec, widownia spektaklu zgotowała autorom i wykonawcom długą owację na stojąco, gratulacjom i podziękowaniom nie było końca…
Czekamy na więcej takich wydarzeń.

[nggallery id=2341]

2012-01-27T08:26:22+01:0027 stycznia 2012|Kultura, Moda|

Może zainteresuje Cię również: