Strona główna » Blog » SOS dla Świata

SOS dla Świata

Patrycja Kazadi i Michał Piróg apelują o ochronę środowiska ekologicznego poprzez zmianę świadomości i codziennych nawyków.

Tak naprawdę, apeluje o to międzynarodowa organizacja ekologiczna WWF (World Wide Fund for Nature) w ogólnopolskiej kampanii „SOS dla świata„, którą wspierają swoimi działaniami m.in. i nasi celebryci.

WWF w swojej kampanii chce uświadomić i pokazać Polakom, w jaki sposób każdy może przeciwdziałać głównym problemom ekologicznym współczesnego świata: nielegalnemu handlowi drewnem i ginącymi gatunkami, nadprodukcji i niewłaściwej utylizacji odpadów, problemowi elektrośmieci, a nawet zmianom klimatu czy deficytowi wody pitnej.

Z badań przeprowadzonych przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych na zlecenie WWF wynika m.in., że 36 proc. respondentów nie zdaje sobie sprawy, że ich codzienne działania mają wpływ na stan środowiska naturalnego na świecie. Jedynie połowa z badanych deklaruje, że oszczędza energię i wyłącza tryb czuwania w urządzeniach elektrycznych, gasi światło wychodząc z pomieszczeń i wyjmuje ładowarki z gniazdek. Chociaż według badań 50 proc. respondentów deklaruje, że już segreguje wszystkie odpady, a kolejne 43 proc., że będzie to robić w przyszłości, to aż 78 proc. niesegregowanych odpadów komunalnych trafiło w 2009 r. w Polsce na składowiska (według danych organizatorów kampanii, badanie przeprowadzono 1-7 czerwca na grupie 500 osób ze średnim lub wyższym wykształceniem, w największych polskich miastach).

[nggallery id=1834] [nggallery id=1835]
2018-03-14T10:30:45+00:0014 września 2011|Styl|

Może zainteresuje Cię również: