Strona główna » Blog » Sofa i Fotel VOSS – miękko, komfortowo, glamourowo

Sofa i Fotel VOSS – miękko, komfortowo, glamourowo

Czy wiesz, jaką proweniencję ma sofa? Jakie są początki mebla o tak wdzięcznej nazwie? Jak wskazują źródła historyczne, sofa pełniła rolę tronu u dawnych sułtanów arabskich. Typowe były dla niej miękkie poduchy i różne tkaniny, mające za zadanie zwiększyć komfort użytkowania. Jednak to nie Arabowie, a starożytni Rzymianie spopularyzowali sofę, która wtedy była meblem zajmującym ważne miejsce w jadalni i była przeznaczona jedynie dla mężczyzn wysoko urodzonych. Na niej siedzieli, prowadzili dysputy, prowadzili ożywione życie towarzyskie. Czasy rewolucji przemysłowej znacznie zmieniły sytuację, kiedy to sofa przestała być traktowana jako mebel przeznaczony tylko dla klasy wyższej. Historia snując się niespiesznie wprowadziła sofę do salonów klasy średniej, a później była już używana niemal w każdym domu, na planach filmowych, w teatrach, jako mebel funkcjonalny i bardzo wygodny.

Sofę można też nazywać otomaną (z fr. ottomane), co brzmi równie wdzięcznie i elegancko. Obecnie sofa wraca do łask i coraz więcej ludzi decyduje się na zakup tego uroczego mebla do swojego domu. Firma Gala Collezione również oferuje swoim Klientom kilka rodzajów otoman, wśród których pojawiła się ostatnio wyjątkowa nowość . Sofa VOSS, bo to o niej mowa, niezwykle ładnie się prezentuje, z wdziękiem wyrażonym w eklektycznej symbiozie trzech stylów: glamour, skandynawskiego i angielskiego. Charakteryzuje się modnymi pikowaniami i uszami, dzięki którym ma się wrażenie otulania i tworzenia zamkniętej, bezpiecznej przestrzeni podczas wypoczynku. Wysokie drewniane nóżki, których wybarwienie można wybrać z wzornika kolorów, nadają sofie jeszcze większej wytworności. Dla kogo będzie to idealny mebel do salonu? Dla tych, którzy szukają prostoty i wygody, chcąc po prostu stworzyć sobie i bliskim cichy oraz komfortowy kącik relaksu.

Warto wspomnieć, że sofy są dostępne w dwóch rozmiarach – mniejsza dwuosobowa 137 cm i większa trzyosobowa 187 cm. Oczywiście istnieje możliwość wyboru koloru nici oraz tapicerki (skóra lub tkanina).

Do sofy możesz dobrać fotel o takiej samej nazwie, który sprawdzi się także jako mebel solowy. Jest śliczny, wytworny, modny i bardzo wygodny. Kiedy po raz pierwszy w nim siądziesz, będziesz pragnąć, aby tak trwać i trwać w miękkim otuleniu. Modne uszy ogarną Cię szczelnie a wygodne, idealnie wyprofilowane oparcie, idealnie odciąży kark i głowę, podczas czytania czy oglądania telewizji.

Fotelowi uroku dodają pikowania umieszczone na całej powierzchni oparcia oraz drewniane, wysokie nóżki, które podobnie jak w przypadku sofy VOSS mogą mieć wybrane z wzornika kolorów wybarwienie Możesz też wybrać kolor nici, nadając fotelowi charakter bardziej nowoczesny lub tradycyjny, w zależności od gustu i rodzaju pomieszczenia, w jakim ma stać.

Sofa i fotel VOSS to niezwykły duet, wyjęty niczym z filmowego XIX-wiecznego planu filmowego. Nutka elegancji i romantycznego akcentu miesza się ze sobą, tworząc jedną, niepowtarzalną całość.

Artykuł powstał przy współpracy z galameble.com

2017-10-12T09:48:07+00:0012 października 2017|Styl|