ślub

Ślub – dekorator czy własne dekoracje?

Ślub jest wyjątkowym wydarzeniem w życiu każdego człowieka. Towarzyszą mu nerwy, często irracjonalne wahanie odnośnie tego, czy dobrze robimy. Każda para młoda musi załatwić bardzo dużo spraw, które sprawiają, że poziom zdenerwowania dodatkowo rośnie. Zaproszenia, odpowiedni motyw przewodni, menu, wybór sali, dobieranie fotografów czy orkiestry – to wszystko sprawia, że mamy głowę zaprzątniętą wieloma rzeczami. Do tych rzeczy należy dodać również dekoracje ślubne. 

Każda panna młoda chce, aby jej ślub był wyjątkowy i zapadał w pamięć. Problem w tym, że dla każdego człowieka słowo „wyjątkowy” znaczy coś innego. Co więcej, natłok informacji w internecie wcale nie pomaga w wyborze jedynych słusznych dekoracji ślubnych. Jeśli nie mamy konkretnego pomysłu, a chcemy zdjąć z siebie kwestię załatwiania dekoracji dla sali weselnej, samochodu, kościoła i wielu innych, powinniśmy wynająć dekoratora. W sytuacji, gdy nie znajdziemy nikogo do zajęcia się dekoracjami, musimy zorganizować je sami. Możemy korzystać zarówno z gotowych projektów i niektórych elementów, jak również od podstaw stworzyć własny projekt i wprowadzić go w życie. 

Dekorator ślubny dziś jest do znalezienia w każdym dużym mieście oraz w większości mniejszych miasteczek. Zajmuje się wszystkim od A do Z – wraz z parą młodą rozmawia o oczekiwaniach, przedstawia ciekawe propozycje wizualne i indywidualne rozwiązania. Oczywistą zaletą zatrudnienia takiego dekoratora jest profesjonalizm – wszystkie dekoracje ślubne zostaną stworzone tak, że wytrzymają cały czas zabawy, a my będziemy z nich zadowoleni. Niestety, rozwiązanie takie jest często kosztowne – płacimy bowiem nie tylko za same dekoracje, ale również za czas, które ktoś poświęcił na wykonanie projektu oraz wdrożenie go w życie. Zaoszczędzamy natomiast nerwy związane z przygotowaniem tego aspektu ślubu i wesela, a także cenny czas.

Coraz więcej panien młodych decyduje się na samodzielne wykonanie dekoracji. Jeśli mamy smykałkę do prac ręcznych, jest to bardzo dobre rozwiązanie – zwłaszcza przy projektach bardzo indywidualnych i osobistych, a także tam, gdzie stawiamy na prostotę. W sprzedaży dostępnych jest wiele półfabrykatów, z których stworzyć można ciekawe dekoracje ślubne: sztucznych kwiatów, satynowych wstążek, krepiny. To rozwiązanie daje większą kontrolę nad pomysłem, ale wymaga bardzo dużo czasu i zaangażowania. Możliwe jest również, że jeśli nie jesteśmy wprawieni w wykonywaniu dekoracji, to może nie zadowolić nas efekt końcowy. Często również spada na nas założenia wykonanych elementów, dlatego warto mieć kogoś do pomocy.

koszyczek-na-platki-vintage-koronkowy

Podziel się wiadomością:

Polecamy również