Strona główna » Blog » Słoneczna skóra przez cały rok

Słoneczna skóra przez cały rok

Wiosną i latem zmieniamy ubrania na lżejsze, odsłaniając więcej ciała. Zależy nam wtedy na atrakcyjnym kolorycie skóry, powszechnie utożsamianym z lekka opalenizną. Dla osób, które chcą uzyskać efekt ładnie opalonej skóry bez eksponowania jej na szkodliwe działanie promieni słonecznych Laboratorium Iwostin stworzyło nowy produkt Samoopalający balsam nawilżający do ciała Iwostin Solecrin Bronze. Dzięki formule bogatej w składniki aktywne balsam nie tylko delikatnie brązuje skórę (DHA Rapid), ale również chroni jej komórki przed szkodliwym działaniem wolnych rodników (Antileukine6®), intensywnie nawilża i odżywia (hialuronian sodu, olej winogronowy). Jest odpowiedni dla skóry wrażliwej, skłonnej do podrażnień i alergii.

Mimo szkodliwego działania promieni słonecznych na skórę, naturalna opalenizna jest nadal postrzegana jako oznaka atrakcyjności i zdrowia. Nawet niewielkie codzienne dawki promieniowania UV powodują pogrubienie warstwy rogowej naskórka oraz degenerację włókien kolagenu i elastyny. Korzystanie ze słońca bez ograniczeń i odpowiedniej ochrony może prowadzić do oparzeń słonecznych, zmian barwnikowych, a nawet nowotworowych. Idealnym rozwiązaniem, aby uzyskać efekt pięknej i naturalnej opalenizny bez konieczności ekspozycji na słońce stają się preparaty samoopalające, takie jak nowy Samoopalający balsam nawilżający do ciała Iwostin Solecrin Bronze. Za efekt brązujący na skórze odpowiada w nich składnik Dihydroksyaceton (DHA). Wchodząc w reakcję z aminokwasami warstwy rogowej naskórka pozwala na uzyskanie po 1-2 godzinach trwałego i delikatnego odcienia opalenizny.

Samoopalający balsam nawilżający do ciała Iwostin Solecrin Bronze

Zastosowanie: Efekt opalenizny bez konieczności ekspozycji skóry na działanie promieniowania UV. Odpowiedni dla skóry wrażliwej, skłonnej do podrażnień i alergii.

Właściwości:

  • nadaje efekt naturalnej i równomiernej opalenizny bez konieczności ekspozycji na słońce już od pierwszej aplikacji, potwierdzony przez 90% osób testujących*
  • intensywnie nawilża – wzrost nawilżenia potwierdziło w badaniach aparaturowych 61% badanych**
  • wzmacnia barierę lipidową i przeciwdziała utracie wody przez skórę
  • skutecznie odżywia naskórek, dzięki czemu utrzymuje on długotrwale zdrowy i naturalnie rozświetlony wygląd, potwierdzony przez 95% osób testujących*
  • chroni komórki skóry przed szkodliwym działaniem wolnych rodników oraz uszkodzeniami DNA (dzięki zawartości trokserutyny i Antileukine6®)
  • odpowiedni dla skóry wrażliwej i testowany na skórze osób ze skórą wrażliwą
  • nie pozostawia śladów ani smug.

*Badania aplikacyjne po pierwszym zastosowaniu balsamu
**Badania aparaturowe z udziałem osób ze skórą wrażliwą, przeprowadzone w Niezależnym Instytucie Badawczym

Substancje aktywne: DHA Rapid, hialuronian sodu, olej winogronowy, masło Shea, filtr immunologiczny Antyleukine 6®.
Pojemność: 150 ml, cena: ok. 45 zł

Sposób użycia: Należy równomiernie nanieść na skórę i dokładnie rozprowadzić na jej powierzchni, ze szczególnym zwróceniem uwagi na staranną aplikację preparatu w okolicach łokci, kolan i kostek. Efekt opalenizny pojawi się po pierwszej aplikacji, natomiast najlepsze efekty można osiagnąć po 2-3 zastosowaniach preparatu. W celu zwiększenia efektu brązującego należy powtórzyć aplikację następnego dnia, po każdym użyciu bardzo dokładnie umyć ręce.

solercrin_samoopalacz_150ml_tubaSkładniki aktywne w Samoopalającym balsamie nawilżający do ciała Iwostin Solecrin Bronze

DHA Rapid
Odpowiedzialny za naturalną i równomierną opaleniznę, jest mieszaniną dihydroacetonu oraz trokserutyny w proporcji zapewniającej jednolity i stopniowy efekt opalający oraz dodatkowe właściwości chroniące przed działaniem wolnych rodników.

Hialuronian sodu
Odtwarza optymalne środowisko fizjologiczne, wiąże wodę w skórze, chroni przed wysuszeniem, wygładza oraz rozjaśnia naskórek. Stanowi naturalny film osłaniający warstwę rogową naskórka. Wnika w głąb skóry i skutecznie zabezpiecza ją przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Zapewnia prawidłowe uwodnienie substancji międzykomórkowej.

Olej winogronowy
Bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe działa nawilżająco i wygładzająco i delikatnie natłuszczająco. Odbudowuje płaszcz lipidowy naskórka, przeciwdziała utracie wody i hamuje procesy starzenia powierzchniowej warstwy skóry.

Masło shea
Uzyskiwane z nasion afrykańskiego drzewa masłowego Magnifolia. Skutecznie chroni przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych i łagodzi podrażnienia skóry. Wzmacnia cement międzykomórkowy oraz płaszcz hydrolipidowy skóry. Dodatkowo pochłania promieniowanie UV i zapobiega powstawaniu rumienia słonecznego, opóźnia procesy starzenia się skóry.

Antileukine 6®
Opatentowany filtr immunologiczny nowej generacji. Działa od wewnątrz wzmacniając naturalny system obrony przeciwsłonecznej, chroni przed uszkodzeniami w DNA oraz oparzeniami. Wraz z witaminą E zapobiega negatywnym efektom działania wolnych rodników, odpowiedzialnych za fotostarzenie się skóry. Łagodzi i zmniejsza stany zapalne wywołane poparzeniem skóry oraz zabezpiecza przed fotouczuleniami.

2018-03-14T08:16:07+00:002 maja 2013|Kosmetyki|

Może zainteresuje Cię również: