Strona główna » Blog » Skuteczne nawilżanie brody – porady dla mężczyzn

Skuteczne nawilżanie brody – porady dla mężczyzn

Mężczyzna w kreowaniu swojego stylu zawsze powinien wykorzystywać swoje włosy. Z jednej strony chodzi o fryzurę, a z drugiej o brodę, która stanowi tylko jego atrybut. Aby włosy wyglądały dobrze, należy je nawilżać. Drodzy Panowie, oto kilka słów, które pomoże Wam w skutecznym nawilżaniu skóry i włosów.

Powaga nawilżenia

Skóra to powłoka, która oddziela nasze organy od środowiska. Porastają ją włosy, czyli zrogowaciałe białka. Efektem tego to skóra i włosy narażają się na tak szkodliwe czynniki jak zanieczyszczenia, czy urazy mechaniczne. Aby zapobiegać zbytniemu niszczeniu się ich, należy o nie dbać, a dbanie to polega przede wszystkim na nawilżaniu. Nawilżanie stanowi po prostu nawadnianie, czyli uzupełnianie nieustannie traconych płynów. Właściwie nawilżona skóra pozostaje jędrna, a włosy miękkie. Nawilżać trzeba się od wewnątrz przez picie napojów oraz o zewnątrz przez stosowanie odpowiednich mikstur.

Aloes jako król nawilżenia

Aloes to roślina należąca do sukulentów, czyli roślin gromadzących wodę. Efektem tego może on żyć w gorącym powietrzu bez stałego dostępu do wody. Wspaniałe właściwości nawilżające aloesu odkryto już w najdawniejszych cywilizacjach stosując ją w dbaniu o zdrowie i urodę. Aloes spotyka się dziś w składzie wielu napojów oraz kosmetyków.

Kremy nawilżające

Po pierwsze w nawilżaniu pomagają kremy. Zawierają one tłuszcze i substancje odżywcze. Sprawia to, że kremy skutecznie nawilżają, a ponadto odżywiają skórę oraz włosy.

Balsamy nawilżające

Po drugie w nawilżaniu pomagają balsamy. Zawierają one tłuszcze i ekstrakty roślinne. Sprawia to, że balsamy skutecznie nawilżają, a ponadto oczyszczają i koją wszelkie podrażnienia skóry oraz włosów.

Olejki nawilżające

Po trzecie w nawilżaniu pomagają olejki. Zawierają one oleje nawilżające i oleje eteryczne. Sprawia to, że olejki skutecznie nawilżają, a ponadto nadają zapachu skórze oraz włosom. W zależności od tego z jakich roślinnych ekstraktów pochodzą oleje eteryczne, klasyfikuje się je na oleje kwiatowe, oleje owocowe i oleje drzewne.

Zasady skutecznego nawilżania

Nawilżać warto przede wszystkim skórę twarzy, bo twarz stanowi naszą wizytówkę. Sprawdzają się w tym przypadku kremy, a w przypadku golenia się to również balsamy. Jeśli nawilżamy skórę twarzy, to o nawilżenie proszą się wręcz włosy na głowie i twarzy. We fryzurę i w brodę należy wcierać kilka kropel olejków, które w nawilżaniu okazują się niezawodne. Można też wcierać kremy lub balsamy, wszystko zależy właściwie od naszych upodobań. O nawilżeniu trzeba pamiętać rano, aby w dzień włosie wyglądało atrakcyjnie a jednocześnie posiadało ochronę przez czynnikami środowiskowymi. O nawilżeniu trzeba pamiętać też wieczorem, aby w nocy włosie się skutecznie regenerowało mogąc nas fantastycznie reprezentować.

Najlepsze marki, najlepsze kosmetyki

Przy nawilżeniu godne polecenia okazują się olejki do brody. Wytwarzają się je między innymi marki Captain Fawcett oraz Apothecary 87. Kosztują dosyć sporo, ale starczają na bardzo długo, nie licząc tego, że zadowalają nawet najwybredniejszego mężczyznę.

 

GS
Artykuł powstał we współpracy z https://beardman.pl/kategoria/balsamy-do-brody.
2018-03-14T03:13:22+00:0019 lutego 2018|Porady|

Może zainteresuje Cię również: