Siwiec, Doda, Honey przeciwko homofobii!

„Nieważne, z kim idziesz do łóżka i jak to robisz.
Kogo obchodzi to, z kim, jak i gdzie?”

To wpis Natalii Siwiec, która poparła akcję „Spoko, ja też!” Kampanii Przeciw Homofobii. W działanie włączyli się również artyści, dziennikarze i celebryci, którzy 17 maja (IDAHO Day – Międzynarodowy Dzień Walki z Homofobią), wsparli osoby LGBT na swoich profilach, wśród nich: Doda, Michał Piróg, Natalia Lesz, Tola Szlagowska, Candy Girl i Honey.

Wpisy, które znalazły się już na profilach:

Honorata Honey Skarbek
„Od zawsze starałam się wpierać wszelkie akcję tego typu jak i również bezpośrednio osoby, które spotkały się w naszym społeczeństwie z problemem dyskryminacji związanym z ich orientacją seksualną. Uważam, że każdy człowiek, który z premedytacją nie krzywdzi innych, zasługuje na miłość, szacunek i akceptację społeczeństwa. Cieszę się, że coraz częściej nagłaśniane są problemy tego typu i że tolerancja w naszym kraju wciąż wzrasta. Wszystko jest na dobrej drodze, a ja zawsze będę za Wami”.

Doda
„17 maja to Międzynarodowy Dzień Walki z Homofobią (IDAHO DAY). Koniecznie sprawdźcie akcję Spoko, ja też, zorganizowaną przez KPH przy wsparciu MTV Polska”.

Candy Girl
„Dzisiaj startuje akcja społeczna „Spoko, ja też!”, przygotowana i zrealizowana przez Kampanię Przeciw Homofobii. Akcja ma zasięg ogólnopolski, a głównym kanałem komunikacji jest Internet. Ja wspieram tę akcje 🙂 Jeśli wy też, to zapraszam na http://www.mtv.pl/newsy/30365-spoko-ja-tez/special”.

Michał Piróg:
„Mamy wspólny mianownik. Jesteśmy ludźmi. Oceń nas za czyny, nie za to, kim jesteśmy”,
„LITOŚCI !!!!!!!! WSZYSCY JESTEŚMY LUDŹMI !!!!!”

Natalia Lesz:
„Dziś, w Międzynarodowy Dzień Walki z Homofobią, rusza akcja „Spoko, ja też!”, realizowana przez Kampanię Przeciw Homofobii z udziałem młodzieży LGBT. Tutaj link do strony MTV: www.mtv.pl/kph. Pod akcją się podpisuję i popieram!”

Tola Szlagowska
„Homofobia jest dla mnie abstrakcją… Idea wszczepiona przez narzucone normy społeczne ograniczonych umysłów. Bycie mniejszością narażona na nieustanną krytykę i brak akceptacji/ zrozumienia w społeczeństwie nie należy do łatwych ścieżek. Dlaczego tak bardzo skupiamy się na ocenianiu innych? Jest wiele rzeczy na tym świecie, które mnie bolą, uwierają. Brak tolerancji jest jedna z nich. Uważam ze każdy ma prawo być wolnym człowiekiem, robić to, na co ma ochotę, to, co uważa za słuszne, dopóki nie rani innych istot”.

Natalia Siwiec
„Nieważne, z kim idziesz do łóżka i jak to robisz. Kogo obchodzi to, z kim, jak i gdzie??????? Wszyscy jesteśmy ludźmi, którym należy się szacunek.”

W ramach akcji, co poniedziałek, przez cztery tygodnie, będą publikowane na stronie KPH i www.mtv.pl/kph

Dzięki akcji „Spoko, ja też!”, po raz pierwszy w Polsce bohaterami kampanii przeciwko homofobii są nieznani publiczności, młodzi uczestnicy, którzy zdecydowali się opowiedzieć otwarcie i szczerze o własnych doświadczeniach przez pryzmat swojej orientacji seksualnej. W filmach można usłyszeć o ich relacjach z rodzicami, znajomymi, decydowaniu się na coming out i codziennych trudnościach.
Akcja powstała w odpowiedzi na wyniki badania, przeprowadzonego przez KPH, które wykazało, że w pokoleniu Y, myśli samobójcze występują pięć razy częściej u osób LGB niż osób heteroseksualnych1, na co bezpośredni wpływ mogą mieć przejawy dyskryminacji, których doświadczają na co dzień – obrażanie i poniżanie przez innych oraz przemoc fizyczna.  Celem akcji „Spoko, ja też!” jest więc wsparcie młodych osób LGB i pokazanie im, że w swoich trudnych doświadczeniach nie są osamotnieni, jak również przekazanie nieheteroseksualnym nastolatkom, że ich orientacja nie jest powodem do wstydu i że nie usprawiedliwia nierównego traktowania.

[nggallery id=4721]

Scroll to Top
Scroll to Top