zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » Singiel i teledysk zespołu Brathanki – wideo

Singiel i teledysk zespołu Brathanki – wideo

Z radością przedstawiamy singiel zespołu Brathanki pt. „Medytacje wiejskiego listonosza„. Piosenka pochodzi z albumu „Brathanki grają Skaldów„, którego reedycja trafiła do sklepów 30 kwietnia.

Do singla powstaje teledysk, który lada moment będzie można obejrzeć. Zdjęcia do klipu nagrywane były w Poznaniu, a za scenariusz i reżyserię odpowiedzialna jest firma PANÓW TRZECH (www.panowtrzech.pl). Making of z planu teledysku oraz sam teledysk do obejrzenia już od najbliższego czwartku (10. maja) na portalu INTERIA.pl

Leszek Aleksander Moczulski tak mówi o tym utworze:
„Ten utwór od razu stał się popularny. Do mojego brata na Mazurach przyjeżdżał taki listonosz wiejski. I on powiedział: „Ta piosenka jest o mnie! Prawda, panie autorze?”. Ale inni listonosze też twierdzili, że to o nich jest ta piosenka. A Poczta Polska ofiarowała mi stały pobyt wakacyjny w swoim ośrodku w Komańczy w Bieszczadach. Tak się jakoś złożyło, że nie skorzystałem z tego. W Bieszczadach zresztą nie było wtedy urzędów pocztowych. Więc przez Bieszczady jechał wóz pocztowy i nadawał „Listonosza” przez głośniki (za moją zgodą). I ta piosenka była takim sygnałem, że nadjeżdża poczta. mieszkańcy słyszeli piosenkę i przychodzili do tego samochodu ze swoimi listami”.

2018-03-14T09:44:28+01:008 maja 2012|Kultura|

Może zainteresuje Cię również: