Sharon Stone odebrała w Warszawie Nagrodę Pokoju

Strona główna » Blog » Sharon Stone odebrała w Warszawie Nagrodę Pokoju

Sharon Stone odebrała w Warszawie Nagrodę Pokoju

Trzy dni debat, Nobliści z całego świata, dwadzieścia warsztatów młodzieżowych, kilka tysięcy uczestników i laureatka Nagrody Pokoju – Sharon Stone. W środę oficjalnie zakończono obrady XIII Światowego Szczytu Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla.

Tegoroczny Szczyt Noblistów odbywał się w Warszawie w dniach 21 – 23 października z udziałem m.in.: byłego prezydenta RP Lecha Wałęsy, Jego Świątobliwości Dalajlamy XIV, byłego prezydenta RPA Frederika Willema de Klerka, irańskiej prawniczki Shirin Ebadi, irlandzkich działaczek pokojowych – Betty Williams i Mairead Corrigan-Maugire, twórcy idei mikrokredytu Muhammada Yunusa oraz przedstawicieli organizacji wyróżnionych Pokojową Nagrodą Nobla. Gościem specjalnym szczytu była działaczka społeczna, córka pierwszego prezydenta Ghany – Samia Nkrumah.

Podczas debat Nobliści rozmawiali o najbardziej aktualnych kwestiach dotyczących pokoju, demokracji oraz praw człowieka. Tematy poruszane na oficjalnych spotkaniach były kontynuowane na popołudniowych warsztatach dla młodzieży, odbywających się w ramach Akademii Obywatelskiej – cyklicznego projektu Instytutu Lecha Wałęsy.

Ostatniego dnia szczytu na oficjalnej ceremonii wręczono Nagrodę Pokoju (Peace Summit Award). Wyróżnienie to przyznawane jest od 1999 r. znanym osobom z kręgu kultury i rozrywki, które aktywnie działają na rzecz rozwiązania problemów współczesnego świata. W tym roku Nagrodę Pokoju otrzymała aktorka Sharon Stone za „solidarne działanie na rzecz ludzi walczących z tragedią HIV i AIDS oraz za niesienie im nadziei”. Przyjmując nagrodę z rąk Noblistów, aktorka zaapelowała do publiczności: „Trzymam w górze tę nagrodę, bo dzielę się nią z wami”.

W dniu zakończenia trzydniowych debat prezydenci De Klerk oraz Wałęsa ogłosili, że kolejny Szczyt Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla odbędzie się w Kapsztadzie.

bizuu_Sharon_Stone_i_Zuzanna_Wachowiak2

2018-03-14T07:57:03+00:0025 października 2013|Gwiazdy|