kawa

Sensacja! Kawa jednak dobra dla zdrowia!

Dobra wiadomość dla miłośników kawy: Najnowsze badania pokazują, że picie umiarkowanych ilości kawy (czarne!) może mieć pozytywny wpływ na nasze zdrowie!

Jak informuje New York Times, do takich wniosków doszedł profesor Aaron E. Carroll z Indiana University School of Medicine. Carroll opowiada, że jego rodzice nie pozwolili mu w ogóle pić kawę dla z, jak się okazuje nieuzasadnionego, strachu o zdrowie. Caroll sam postanowił to zbadać, analizując przez wiele lat składniki kawy, a także długofalowy wpływ picia kawy na zdrowie. Okazało się, że nie taka kawa straszna, jak o niej opowiadają! Ba, może mieć wręcz bardzo zbawienny wpływ na nasze zdrowie!

Koniecznie jednak należy podkreślić dwie rzeczy: mówimy o umiarkowanym piciu kawy i mówimy o prawdziwej, czarnej kawie, pozbawione mleka, cukru i wszelkich dodatków, o kawie a nie kawowych napojach z McDonalda, Starbucksa, Dunkin Donuts czy innych kawo podobnych wytworach, jak kawa mrożona, cappuccino czy frappucino. Umiarkowanie picie Carroll definiuje na około 3-5 kubków kawy dziennie, choć liczba ta jest różna w poszczególnych badaniach.

Oto skrótowe podsumowanie i wnioski, do jakich profesor Carroll doszedł po latach badań:

Kawosze chyba nie posiadają się teraz ze szczęścia, prawda?

kawa

źródło: New York Times, w tekście podane odnośniki do poszczególnych badań

Podziel się wiadomością:

Polecamy również