Strona główna » Blog » Sartorialist w Polsce! Wielka moda i sztuka kobiet w Poznaniu!

Sartorialist w Polsce! Wielka moda i sztuka kobiet w Poznaniu!

Sztuka i moda to trwały związek czy tylko przelotny romans? Co może wyniknąć z kobiecych spotkań? Jak najszybciej dojechać z warsztatów projektowania biżuterii w Starym Browarze do kultowego poznańskiego DKF-u? Październik to w Poznaniu miesiąc ciekawych festiwali. W pierwszej połowie miesiąca odbędą się dwie duże imprezy: VI edycja Art & Fashion Festival (9-21.10.2012) oraz Międzynarodowy Festiwal Twórczości Kobiet No Women No Art (6-12.10.2012), na które zaprasza Miasto Poznań.

Miasto Poznań inspiruje. Wielka sztuka, która nie jest chwilową modą i moda, która często bywa sztuką oraz sztuka kobiet w różnych odsłonach to tematyka dwóch festiwali, które zyskały już rangę międzynarodową i stały się wizytówkami Poznania.

„Odbywające się w październiku festiwale, których tematyką są związki mody i sztuki oraz sztuka tworzona przez kobiety to dowód na to, że Poznań jest miastem otwartym na ciekawe projekty z zakresu kultury. Oba festiwale są wydarzeniami cyklicznym, odbywającymi się raz do roku, które na stałe zagościły na kulturalnej i artystycznej mapie miasta i przyciągają licznych gości z kraju i zagranicy”– mówi Łukasz Goździor, Dyrektor Biura Promocji Miasta Poznania.

Festiwal No Women No Art, który rozpoczął się 6 października, to nie tylko prezentacja różnych aspektów sztuki tworzonej przez kobiety, m.in. film, teatr, muzyka, ale twórcze wykorzystanie potencjału artystek. „Nie prezentujemy sztuki kobiet samej w sobie, a raczej angażujemy artystki i ich dzieła w dyskurs o mieście, czego przykładem są np. tegoroczne Kioski Kultury i projekt „Sztuka Poczty” Poli Dwurnik- którego bohaterem będzie ratajski Rynek Jagielloński, z którego wysyłać będziemy specjalne kartki pocztowe” – mówi Agata Kołacz, jedna z organizatorek i Rzeczniczka Prasowa Festiwalu. Piąta edycja festiwalu ma tytuł „Spotkania”.

Niejedno spotkanie przeradza się w udany romans. Właśnie pod hasłem: „A Fine Romance”   odbywa się tegoroczna edycja Art & Fashion Festival, która koncertuje się na relacjach między modą i sztuką. Festiwal rozpoczyna się 9 października i będzie to już szósta edycja wydarzenia organizowanego z inicjatywy Grażyny Kulczyk. Inspirujących związków między modą a sztuką będzie można doświadczyć podczas warsztatów, wykładów z przedstawicielami świata mody, projekcji filmów dokumentalnych i fabularnych o modzie oraz finałowej wystawy prezentującej efekty pracy uczestników warsztatów. Organizatorzy odbywającego się tradycyjnie w Starym Browarze festiwalu nie zapomnieli o tym, że moda wtedy staje się popularna, kiedy wychodzi na ulicę. Jednym z ciekawszych punktów tegorocznego festiwalu jest dyskusja panelowa z udziałem Scotta Schumana znanego na całym świecie autora słynnego, nowojorskiego bloga modowego „The Satorialist”, który na zaproszenie organizatorów Art & Fashion Festival po raz pierwszy przylatuje do Polski.

 

5.Międzynarodowy Festiwal Twórczości Kobiet NO WOMEN NO ART
06.10.2012 – 12.10.2012
Dodatkowe informacje: : www.nowomen-noart.pl
Spot Festiwalu

2018-03-14T08:59:52+00:008 października 2012|Kultura, Moda, Świat Kobiet|

Może zainteresuje Cię również: