Strona główna » Blog » Sanctuary Frycza

Sanctuary Frycza

W sobotę 10 września padł ostatni klaps na planie irlandzko-polskiej koprodukcji w reżyserii Nory Mc Gettigan pt. „Sanctuary”. W rolach głównych zobaczymy Jana Frycza, Agnieszkę Żulewską, Anne-Marie Duff.

Film Nory Mc Gettigan to opowieść o zmieniających się relacjach ojca i córki, którzy w obliczu trudnej sytuacji, próbują odbudować swoją więź. Jan Michalski (Jan Frycz), odnoszący sukcesy chirurg plastyczny, po powrocie z delegacji znajduje pod drzwiami trzydniową prasę. Jest pewien, że po trzydziestu latach wspólnego życia odeszła od niego żona. Tak się jednak nie stało. Jej martwe ciało Jan odnajduje w ogrodzie. Mężczyzna postanawia uciec od problemów, a zwłaszcza od córki, Nadii (Agnieszka Żulewska). Pod pretekstem wyjazdu służbowego leci do Irlandii, gdzie jego czarowi ulega Maire (Anne-Marie Duff). Jednak Jan nie potrafi zapomnieć o żonie – młoda kobieta mu ją przypomina. Nadia, w obawie przed utratą ojca, postanawia pojechać za nim do Irlandii i sprowadzić go do domu. Ale czy Jan jest gotów, by wrócić?

Irlandzkim producentem jest firma Venom. Koproducentem ze strony polskiej jest nowoutworzone Wajda Studio. Film powstaje przy współfinansowaniu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Irlandzkiego Komitetu Filmowego (Irish Film Board, Bord Scannán na hÉireann). Zdjęcia realizowano w Polsce i Irlandii.

Misją Studia Wajdy jest wyszukiwanie talentów wśród debiutujących reżyserów i otoczenie ich kompleksową opieką w najwrażliwszym momencie ich kariery filmowej – na samym starcie. „Sanctuary” to pierwsza produkcja Studia i jednocześnie debiut irlandzkiej reżyserki Nory Mc Gettigan, znanej do tej pory w Polsce z krótkich metraży: „A Song for Rebecca” (selekcja Cannes, Cinefondation 2005) czy „Jak to jest być moją matką” (nagroda specjalna San Sebastian 2008 oraz FPFF w Gdyni 2008).

Dystrybucja filmu w Polsce planowana jest przez firmę Best Film jesienią 2012.

[nggallery id=1812]

 

2011-09-12T13:11:06+00:0012 września 2011|Kultura|

Może zainteresuje Cię również: