Strona główna » Blog » Samotny port – miłość. wideo

Samotny port – miłość. wideo

Vuosaari to wielokulturowe wschodnie przedmieścia Helsinek, gdzie w pewien śnieżny zimowy tydzień krzyżują się drogi kilkorga bohaterów. Narkomanka Iiris i niebieski ptak Make kochają się i nienawidzą. 17-letnia Milla pragnie uciec od zwyczajnego życia i rozpocząć karierę modelki. Samotna matka Marika wręcza każdemu z bliskich wyraz swoich uczuć, jakby się z nimi żegnała. Pewien mąż szuka ciepła i zrozumienia u blondwłosej kochanki, bo nie znajduje ich u zimnej jak lód żony. Chłopczyk z rozbitej rodziny przelewa wszystkie uczucia na psa, którym się opiekuje…

Samotny port – miłość” to przejmująca opowieść o poszukiwaniu miłości, a zarazem wielowymiarowy portret współczesnego fińskiego społeczeństwa: dorosłych i dzieci, bogatych i biednych, Finów oraz „przyjezdnych”. Historie ludzi przedstawionych przez Aku Louhimiesa są szczere i tak prawdziwe, że każdy może się w nich odnaleźć. Po tym filmie ma się ochotę przytulić swoich bliskich – na tym polega jego wielka siła!

W KINACH OD 12 KWIETNIA 2013

DYSTRYBUCJA: AURORA FILMS S.C.

Do filmu „Samotny port – miłość” mamy też dostępny teledysk w wykonaniu Lenny pt. „Naked Harbour”, odtwórczyni jednej z ról w filmie. Lenna Kuurma to fińska wokalistka pochodząca z Estonii. Jest również popularną w Finlandii aktorką. Utwór „Naked Harbour” został przez nią specjalnie przygotowany do filmu. Piosenka „Naked Harbour” to typowo skandynawskie brzmienie z gatunku lounge music.

2013-04-07T16:13:54+00:007 kwietnia 2013|Kultura|