Jakie są skutki spania w makijażu?

Strona główna » Blog » Jakie są skutki spania w makijażu?

Jakie są skutki spania w makijażu?

Wszystkie słyszeliśmy ostrzeżenia dotyczące spania w makijażu, ale dlaczego jest to tak złe dla skóry?

Każda z nas nie raz już słyszała, że spanie w makijażu jest błędem. Czy jest to prawda? A jeśli tak,  to jak ryzykowne jest spanie z umalowaną twarzą? Przeanalizujmy konsekwencję spania w makijażu i czy są jakieś rodzaje makijażu bezpieczniejsze dla skóry niż inne.

 

Jak ryzykowne jest spanie z makijażem?
Każdej z nas zdarzyło się przynajmniej raz przyłożyć głowę do poduszki  nie myśląc nawet o usunięciu makijażu. Czy rzeczywiście konsekwencje tego są aż tak złe? Dermatolog Dr Jessie Cheung twierdzi:

„Spanie w makijażu to straszny pomysł. Nasza skóra jest bombardowana kurzem i brudem przez cały dzień, a wiele z nich przykleja się do makijażu i łoju na skórze. Pozostawienie tego wszystkiego na noc spowoduje uszkodzenie skóry. Wiąże się to z przebarwieniami skóry i rozkładem kolagenu. Ponadto, jeśli masz skłonność do trądziku, spanie w makijażu spowoduje tylko więcej zatkanych porów, podrażnień i wyprysków. Podwójnie przykre jest to, że podczas snu w pełnym makijażu, okradamy także skórę z cennego czasu jaki potrzebuje w nocy, by odzyskać i zregenerować się po całym dniu. Więc rezultatem końcowym jest matowa, sucha i pomarszczona skóra.”

Czy jakieś makijaże są bezpieczniejsze niż inne?
Jeśli nadal czujecie się na  tyle odważne, aby kimać z umalowaną twarzą , być może niektóre kosmetyki są mniej niebezpieczne i mogą zostać na noc?

Wszystkie rodzaje podkładów i cała reszta (korektory, pudry itp.) są na ogół grube i całkowicie pokrywają skórę. Pozostawienie wszystkich obcych cząstek, które te produkty złapią w ciągu dnia na skórze, może prowadzić do odwodnienia, złego mikrokrążenia, uszkodzenia kolagenu, wysokiego poziomu zapalenia i ostatecznie zatkanych porów. Do tego nie zapominajmy, że rano nasza poduszka będzie brudna, tak jak materac, jeśli mamy tendencję do wiercenia się podczas spania. Czeka nas wtedy obowiązkowe pranie poszewek i pokrowca. Dużą i ciekawą ofertę pokrowców na materac, które łatwo i szybko się piorą ma firma materace Koło.

Ale co ze snem w makijażu, takim jak tylko tusz do rzęs, może to inna historia? Spanie z tuszem na rzęsach to kolejna rzecz, którą zdecydowanie się odradza. Przylepna formuła większości maskar również powoduje, że wiele kurzu i bakterii są przylepione w pobliżu oka. Cząstki tuszu do rzęs mogą być bardzo drażniące dla mieszków włosowych, a nawet mogą doprowadzić do zapchania ich i powodować zapalenie powieki, a nawet zapalenie spojówek. Dodatkowo  tusze do rzęs mają również tendencję do wysuszania rzęs, przez co  stają się kruche i łamią się.

Jednak dr Jessie Cheung proponuje bezpieczniejszą alternatywę w kosmetykach mineralnych. „Mineralny make-up będzie bardziej bezpieczny niż podkłady i korektory na bazie ropy naftowej, ponieważ mniej zatyka pory. Spanie w błyszczyku jest bezpieczniejszą opcją niż w szmince, ponieważ woski suszące w szminkach mogą prowadzić do pękania ust po długiej nocy. Lecz usta na szczęście regenerują się szybko, więc możesz martwić się o nie mniej, jeśli jesteś naprawdę zmęczona”.

 Jak usunąć makijaż
Chociaż każdy będzie miał swoje różne metody w odniesieniu do pielęgnacji skóry, najlepiej trzymać się codziennej rutyny, by stała się nawykiem. Aby upewnić się, że został usunięty cały makijaż i można pójść do łóżka z czystą twarzą i sumieniem, zacznijmy od solidnego demakijażu czyszczącego. Podczas usuwania tuszu do rzęs zaleca się całkowite namoczenie kawałka waty płynem do demakijażu oczu i przytrzymania go na powiece przez kilka sekund, by rozluźnić makijaż. Nie trzemy oczu, ponieważ może to doprowadzić do podrażnienia, po prostu delikatnie wycieramy. Następnie myjemy twarz za pomocą produktu, który nam najlepiej odpowiada: płyn micelarny, mleczko kosmetyczne, woda plus żel itp. Na oczyszczoną skórę twarzy nakładamy krem.
Ale jeśli wiemy, że po długim dniu lub imprezie nie zamierzamy popełniać tego rodzaju reżimu, nie bójmy się. Warto pozostawić opakowanie chusteczek do demakijażu obok łóżka, dzięki czemu można usunąć makijaż i całodniowy brud z twarzy leżąc już  w łóżku.

2017-04-26T07:35:42+00:00 26 kwietnia 2017|Uroda|

Zostaw komentarz