zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » Różowy, jak bukiet róż

Różowy, jak bukiet róż

Oczywiście, te najbardziej lubiane kwiaty są także w innych kolorach – od ecru po bordo. Podobnie, jak to, że róż jest różowi nierówny. To kolor uważany za niezbyt elegancki i mający świadczyć o niskim guście, co jest chyba mocno krzywdzące.

Fakt, że pastelowe, bardzo rozbielone róże przystoją raczej małym dziewczynkom, a ich mamom lepiej będzie w tzw. różu indyjskim, określanym czasem mianem „brudny” lub „pudrowy”, czyli o odcieniu przydymionym. To także znakomity kolor dla starszych, często siwowłosych pań.

Na odzież dla dam dorosłych najlepiej nadaje się jaskrawy, intensywny róż aż do fuksji, czyli z kroplą fioletu. To kolor ludzi pewnych siebie i swoich emocji, potrafiących garściami czerpać przyjemności z życia. Podobno ten bardzo ostry róż …uspokaja, przywraca do normy ciśnienie i puls, wygasza agresję. Jak by nie było, różowa kreacja z pewnością zostanie zauważona, a wraz z nią i nasza osoba. Szczególnie, gdy dodatkowo jest uszyta z lśniącej tkaniny. Dlatego pani, która nie lubi czy chce być przedmiotem zainteresowania w towarzystwie, niech wybierze inny kolor.

Róż jest kolorem chłodnym, więc zdecydowanie lepiej wyglądają w nim chłodne panie, a więc Zimy. Ale nie ma tu reguły, bo te jaśniejsze tonacje sprawdzają się i u innych, także ciepłych blondynek. Generalnie jednak– im ciemniejszy róż, tym ciemniejsza w kolorystyce (włosy, oczy, cera) powinna być właścicielka sukni. Pani bardzo blada z natury, o jasnych włosach w niezbyt zdecydowanym kolorze w ostrym różu będzie jeszcze bledsza, kolor ją przytłoczy. A żywy makijaż, zamiast zrównoważyć suknię, sprawi przejaskrawienie całego wyglądu. Pani, która kocha falbanki, szczypanki i powiewności, a jest złotowłosą blondynką o niebieskich oczach – powinna uważać. Pastelowe barwy, w tym i bardzo jasny róż może sprawić, że będzie wyglądać, jak śpiąca lalka. W dodatku korpulentna, bo taki róż optycznie pogrubia, nawet, gdy falbanek jest w sam raz.

Ten najpiękniejszy, ostry róż nie bardzo lubi sąsiedztwo dodatków w innych kolorach, z wyjątkiem jasnej, świetlistej zieleni. Zestawienia są tu dość ryzykowne, więc czarne szpilki i kopertówka do sukni koktajlowej są jedynym rozwiązaniem. Granat czy grafit nie jest już tak elegancki, zwłaszcza w wersjach połyskujących i satynowych. Zaś do różowych rybaczek najlepsza będzie biała bluzka. Natomiast ten sam kolor, jako dodatek – plisa, wypustka, pasek, szal potrafi zdziałać cuda. Zawsze dodaje energii. I bez znaczenia jest, czy dotyczy to kurtki narciarskiej, dresów czy sukienek na różne okazje.

mwmedia

2018-03-14T12:36:33+01:009 września 2010|Styl|

Może zainteresuje Cię również: