pedicure kosmetycznym

Różnica między pedicure medycznym i pedicure kosmetycznym – na czym polega?

Na początku podkreślmy jedną bardzo ważną rzecz. Pedicure typu kosmetycznego to zabieg służący pielęgnowaniu zdrowych stóp. Pedicure podologiczny z kolei jest zabiegiem, który ma charakter leczniczy oraz pielęgnacyjny. Nie tylko dla stóp zdrowych, także dla stóp ze zmianami różnego typu. Może tu chodzić o haluksy, pękające pięty czy odciski, a także wrastające paznokcie. Trzeba dobrze znać tę różnicę, żeby nie mylić pojęć i zdać sobie też sprawę, że nie wszystko co nazywamy zabiegiem na stopy, będzie od razu wiązało się z ich upiększaniem.

Po co wykonuje się pedicure kosmetyczny?

Na pewno tutaj trzeba zaznaczyć jedną kwestię. Kosmetyczny pedicure robi się po to, żeby oczyścić i wypielęgnować skórę oraz paznokcie stóp. Tutaj kosmetyczka może wykorzystać na przykład kosmetyczną frezarkę albo tarkę. Powierzchowne usunięcie zrogowaciałego naskórka z części podeszwowej stopy to etap pierwszy. Potem następuje czas na paznokcie. Trzeba je skrócić i wypielęgnować. Następnie nałożyć lakier. Dodatkowo, mogą zostać zaproponowane zabiegi upiększające i odżywiające. Typu nałożenie kremu, masaż relaksacyjny stóp. Trzeba tu zaznaczyć,, że kosmetyczny pedicure wykonuje się na stopach zdrowych i trwa przeważnie od 20 do 40 minut, przy czym ten maksymalny czas może być i tak krótszy dla wprawionej specjalistki.

Pedicure u podologa

Gdy udamy się do podologa na pierwszą wizytę, trzeba przede wszystkim założyć kartę pacjenta. Następnym krokiem będzie zebranie bardzo dokładnego wywiadu, który przeprowadza się żeby dokładnie poznać stan zdrowia osoby, która trafia na wizytę. Zapisane w ciągu wywiadu informacje zostaną też potem uzupełnione kolejnym elementem, czyli dokumentacją w postaci fotografii. Ta procedura jest absolutnie konieczna, żeby można było dokładniej zdefiniować w czym leży problem. Gdy podolog obejrzy stopy, stawia diagnozę i zaproponuje następnie terapeutyczny program, mówi nam w rozmowie podolog Dominika Teper. Jeżeli stwierdzi, że absolutnie niezbędna będzie konsultacja lekarska, trzeba liczyć się ze skierowaniem do odpowiednio dobranego specjalisty. Współpraca podologa odbywa się z różnymi lekarzami – na przykład z dermatologami, a czasem także chirurgami, choćby przy bardzo zaawansowanym wrastaniu paznokci.

Gdy wykonuje się pedicure podologiczny, etap pierwszy jest podobny jak u kosmetyczki

Czyli na początek usuwamy zrogowaciałą warstwę naskórka, a także modzele lub odciski, poprzez użycie specjalnych narzędzi, które będą naprawdę pomagały. Stosuje się też różne frezy, które pozwolą na bardziej precyzyjną pracę ze stopami. Przede wszystkim podolog zajmuje się rozmaitymi zmianami na stopach. Może chodzić o grzybicę, brodawki, łuszczycę, wspomniane wrastające paznokcie. Warto tutaj naprawdę dokładnie pomyśleć o tym, czego będziemy mogli doświadczyć przy takiej wizycie, ponieważ jest to naprawdę ciekawa i konkretna sprawa, która będzie się mogła przełożyć na bardzo interesujące, konkretne rozwiązania. Warto tutaj potraktować wizytę w kategoriach bardzo ciekawego doświadczenia.

Scroll to Top
Scroll to Top