„Różne odcienie Improwizacji”. Strefa Ciszy w lipcu w Łazienkach Królewskich!

Lipcowe weekendy w Łazienkach Królewskich już od siedmiu lat należą do wyjątkowego Festiwalu Strefa Ciszy. W malowniczych zakątkach Królewskich Ogrodów, na kameralnych scenach, bez nagłośnienia i w niezwykle przyjaznej atmosferze, muzyka rozbrzmiewa przez cały dzień. Mottem tegorocznej edycji Festiwalu będą “Różne odcienie Improwizacji”.

Improwizacja pojawi się w rozmaitych proporcjach i kontekstach – w muzyce klasycznej, jazzowej, tradycyjnej i folkowej, a także w opowieściach.

 

W każdy weekend od 5 lipca do 21 lipca 2019 r. w Łazienkach Królewskich o pełnych godzinach odbywać się będą koncerty (od 10:00 do 17:30) na czterech niezależnych scenach rozmieszczonych w pięknych zakątkach Królewskich Ogrodów.

Niezwykle ciekawie zapowiadają się wieczorne koncerty przy Świątyni Sybilli, w soboty o godzinie 19:00. 6 lipca wystąpi zespół o tajemniczej nazwie Orkiestra Czasów Zarazy. Muzycy, pod kierownictwem Pawła Iwaszkiewicza, wykonają polską muzykę taneczną z XVIII wieku, którą fascynował się i opracowywał sam Georg Philipp Telemann. 13 lipca wieczorny koncert wypełnią standardy muzyki rozrywkowej w żywiołowych aranżacjach Piotra Wróbla, który poprowadzi zespół blaszany Brassfederacja. 20 lipca, w ostatnią sobotę tegorocznego Festiwalu, usłyszeć będzie można jednego z najwybitniejszych polskich wiolonczelistów,  solistę i kameralistę występującego na najważniejszych estradach Europy, Marcina Zdunika, który wraz z wokalistką Żanetą Sławińską wykona pieśni polskie we własnych aranżacjach “na głos nieklasyczny i wiolonczelę improwizującą”.

 

W lipcowe soboty muzyka w łazienkowskich ogrodach wybrzmiewać będzie przez cały dzień na kilku scenach jednocześnie: Scenie Czerwonej przy Trou Madame, Scenie Purpurowej przy Świątyni Sybilli, Scenie Pomarańczowej przy Wodozbiorze, Scenie Żółtej przy Starej Kordegardzie.

Usłyszymy m.in. Marcina Olaka, Wojciecha Pulcyna, Jana Emila Młynarskiego, Emila Miszk, Olenę Yeremienko, Emilię Raiter, Barbarę Derlak i Sebastiana Wielądka,  Morpheus Saxophone Quartet, Dance of Fire, Duet Fragile.

 

 

W czasie festiwalu nie zabraknie też rodzinnych koncertów plenerowych, popularnych Melomaluszków na Scenie Żółtej przy Starej Kordegardzie (godz. 10.00, 11.00, 12.00, 14.00 i 15.00). Kontynuujemy także muzyczne podróże w ramach Scena Opowiadaczy. Artyści pomogą zagłębić się w kulturę krajów napotkanych podczas muzycznych podróży. Baśniom, opowieściom i gawędom z czterech stron świata towarzyszyć będą improwizacje muzyczne inspirowane muzyką tradycyjną z całego świata.

 

Festiwal Strefa Ciszy to również okazja do zaprezentowania swoich umiejętności muzycznych. W każdą sobotę lipca na Scenie Pomarańczowej przy Wodozbiorze amatorzy i profesjonaliści będą mogli pokazać, co im w duszy gra w ramach Sceny Otwartej. Zgłoszenia: koncert@muzykajest.pl

 

Festiwal Strefa Ciszy to jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń muzycznych w stolicy, które co roku gromadzi w Łazienkach Królewskich tysiące gości. Koncerty odbywają się malowniczych zakątkach ogrodów. Można ich słuchać na leżakach lub bezpośrednio na trawie, ciesząc się muzyką w przyjemnej atmosferze, z rodziną i przyjaciółmi, a artyści dostępni są na wyciągnięcie ręki.

 

Festiwal Strefa Ciszy odbywa się dzięki finansowaniu Miasta Stołecznego Warszawy.

Partnerem Festiwalu jest Mecenas Muzeum Łazienki Królewskie – PZU. Organizatorzy: Fundacja Muzyka jest dla wszystkich, Muzeum Łazienki Królewskie, oraz Fundacja Ogrody Muzyczne. Patronat medialny: RMF Classic.

Wstęp na wszystkie koncerty i wydarzenia festiwalu jest wolny.

Więcej informacji o Strefie Ciszy, sylwetki artystów i szczegółowy program na stronie oraz

w mediach społecznościowych:

http://www.strefaciszyfestival.pl

http://www.lazienki-krolewskie.pl

https://www.facebook.com/FestiwalStrefaCiszy/

Scroll to Top
Scroll to Top